Bakan'ın 'manevi kızı' Gülnisa'ya, telefonda Başbakan'dan sürpriz

Şehit kızı Gülnisa dün manevi babası Davutoğlu'nu aradı. Erdoğan da telefonu aldı ve küçük kızla sohbet etti. Gülnisa ise hislerini "Heyecandan elim titredi" diye anlattı

Konyalı şehit kızı Gülnisa Alkış, manevi babası Ahmet Davutoğlu'nu arayınca Başbakan Erdoğan'ın sürpriziyle karşılaştı. Bakan Davutoğlu ile 'manevi kızı' Gülnisa'nın yolları Konya'daki 18 Mart Şehitler Günü etkinliklerinde kesişmişti. Bakan Davutoğlu, Konya Şehitliği'ni ziyareti sırasında, 2002'de Tunceli'de babası şehit düşen Gülnisa Alkış (10) ile tanıştı. Gülnisa, babasının mezarı başında Davutoğlu'na, "Babamı hiç görmedim" deyince Davutoğlu, "Beni baba olarak kabul eder misin? Ne zaman 'baba' demek istersen beni ara" diyerek telefon numarasını verdi. Gülnisa da dün sabah 11.30 sıralarında manevi babası olarak kabul ettiği Davutoğlu'nu aradı. Davutoğlu, yoğun gündemine rağmen Gülnisa ile sohbet ettikten sonra telefonu Başbakan Erdoğan'a verdi. Erdoğan Gülnisa'ya, "Senin gözlerinden öpüyorum" dedi. Konuşma sırasında çok heyecanlandığını anlatan küçük kız da "Başbakanımızın sesini duydum. O anda heyecandan ellerim titredi. Çok sevindim" diye konuştu.

TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da, bu ilginç anıyı twitter'dan paylaştı. Davutoğlu, Başbakan'la birlikte katıldığı Obama zirvesi sonrasında, Konya'dan manevi kızı Gülnisa'nın aradığını belirtip şunları yazdı: "Nükleer Güvenlik Zirvesi'nde ilk görüşmemiz ABD Başkanı Sayın Obama'yla gerçekleşti. Görüşmeden dönerken Konya'daki manevi kızım, babasını şehit veren sevgili Gülnisa aradı. O sırada Sayın Başbakanımız'ın aracındaydık. Gülnisa, Sayın Başbakanımız'la da sohbet etti. Bu yoğun temponun arasında Gülnisa'nın telefonu bizim için güzel bir mola oldu."
BİZE ULAŞIN