Bakanlar neden kahkahaya boğuldu?

Tarihinin en gergin günlerini yaşayan TBMM Genel Kurulu'ndan dün yüzler güldü.

Komisyondan geçen 4+4+4 sistemi ve olaylı Nevruz kutlamaları sonrası Meclis sıralarında sinirler gergin, yumruklar sıkılı.

TANSİYON İYİCE YÜKSELDİ
Dün de tansiyon oldukça yüksekti. BDP'li Altan Tan'ın Batman'da Ahmet Türk'e yumruk atılması olayı sonrası Batman Valisi'ni hedef alan 'O vali kendisine dikkat etsin' sözleri TBMM Genel Kurulu'nda tansiyonu iyice yükseltmişti.

AK PARTİ'Lİ BAKAN VE VEKİLLERİ GÜLDÜRDÜ
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise Meclis'te asılı olan yüzleri güldürmeyi her fırsatta başarıyor. Dünkü gergin oturum sırasında Genel Kurul'a hitap eden Sırrı Süreyya Önder, nüktedanlığı ile AK Parti'li bakan ve milletvekillerini güldürdü.

Sırrı Süreyya Önder'in esprileri sonrası Meclis'te bakanların oturduğu bölümdeki o anlar objektiflere yansıdı.

BAKANLAR NEDEN Mİ KAHKAHAYA BOĞULDU
Önerge üzerine BDP adına söz alan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, iktidar grubunun, muhalefet partilerinin teklife ilişkin önerilerine önyargılı yaklaştığını savunarak "Kimse eğitim sisteminin içeriğine dair bir kelam etmedi. İmam hatip için getirilmedi bu teklif. Neoliberal sistem, üniversiteleri ve diğer okulları kendi sistemine göre dizayn ediyor. Neolibarel sisteme ucuz ve nitelikli iş gücü yetiştirme projesidir'' dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın bu sözlere itiraz etmesi üzerine Önder, "Haydar, sen de oradan hep el kaldırıyorsun, dövüş çıkınca tüyüyorsun'' dedi. Kürsüye yürüyen Akar, Önder'e, "Gel buraya o zaman'' diye bağırdı. Önder'i dinleyen bakanlar ise kahkahalara boğuldu. Genel Kurul'da zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Ensonhaber

BİZE ULAŞIN