Batı, İsrail'de bulunan nükleer başlıkların da hesabını sorsun

Başbakan Erdoğan Ankara'ya dönüşünde yaptığı basın toplantısında Güney Kore ve İran'da yaptığı temaslar hakkında bilgi verdi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Güney Kore ve İran ziyaretlerinin ardından döndüğü Ankara'da ayağının tozu ile gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdoğan, Ankara'ya ayak basar basmaz, Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısında, TBMM'de görüşmeleri devam eden 12 yıllık zorunlu eğitimi getiren kanun teklifi hakkında konuştu. Erdoğan, şu mesajları verdi:

KİMSE MECBUR DEĞİL: Halkımızın bize düz lisede, ortaokulda Kuran-ı Kerim ve Peygamberin hayatı seçmeli ders olsun talebi var. Kimse buna mecbur edilmiyor. İsteyen girecek isteyen girmeyecek. Niye bundan rahatsız oluyoruz.

ANNAN İLE GÖRÜŞECEĞİM: Annan planı kabul edildi dendi ama dendiği andan itibaren şu ana kadar Suriye'de ölümler durmadı. Yarın (bugün) Kofi Annan ile görüşeceğiz. Şu andaki yorumu nedir bakacağız.
İRAN TEMASLARI:
(Ahmedinecad'ın görüşmeyi hasta olmadığı halde ertelediği iddiaları üzerine) O değerlendirmeyi yanlış yaklaşımlar olarak görürüm. Zira bir insan rahatsız olabilir, hasta olabilir. Suriye'deki olaylara nasıl dur diyebiliriz, nasıl durdurabiliriz. Suriye halkının iradesinin iktidar olduğunu nasıl görebiliriz. Bunun için bir şey yapmamız lazım. 910 km sınırı olan bir ülkeyiz. El pençe divan durup seyirci olamayız.

OBAMA İLE GÖRÜŞME: Obama'ya açık net şunu söyledik. Dini lider Hamaney şunu açık söylüyor. 'Bizim şeriatımızda, hukukumuzda kitle imha silahı kullanılamaz, böyle bir şeye yer yok.' Onların barışçıl amaçla nükleer program uygulama hakkı yok mu? Öyleyse atılması gereken adım dünya adil davransın. Dünya bu adaletini her yerde aynı göstersin. İsrail'in durumu şu an ortada. İsrail'de o kadar başlık var, Batı bunun hesabını sorsun.
BİZE ULAŞIN