BBP İmralı'ya gidiyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, bölücü başı Abdullah Öcalan'ın nerede kaldığını görmek için İmralı adasına gideceklerini açıkladı.

  • İHA
  • Gündem
  • Çarşamba 04.07.2012 17:17
Öcalan'ın İmralı'da tatil yaptığı iddialarıyla ilgili açıklama yapan Ünsal, 'Binlerce vatan evladımızı şehit eden PKK adlı terör örgütünün ele başısı Abdullah Öcalan'ın cezaevinde olmadığı, devletin en güvenli kurumlarında tatil yaptığı şeklinde son zamanlarda basında haberler çıkmıştır. Bu iddiaların açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu haberler üzerine Sayın Adalet Bakanımız, 'Öcalan İmralı Cezaevinde'dir. İnanmayan gitsin baksın' demiştir. Biz de bu haberlerin doğru olup olmadığını, örgütün başının cezaevinde cezasını çekip çekmediğini yerinde görmek istiyoruz' dedi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na BBP Bursa il teşkilatı olarak İmralı'ya gitmek için başvuruda bulunduklarını açıklayan Ünsal, 'Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sadık Bölek'e başvuruda bulunduk. Benimle birlikte Yıldırım İlçe Başkanı Fevzi Arda, Osmangazi İlçe Başkanı Emir Er ve İl Sekreteri Mehmet Gebeş'le birlikte İmralı Cezaevi'ne gitmek ve örgüt liderini görmek üzere izin talebinde bulunduk. Konunun hassasiyetine binaen, başta BBP Bursa il ve ilçe teşkilatları olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarını, özellikle şehit aileleri ve yakınlarını, teröre çanak tutan ve teröristi besleyen, mükafatlandıran, şehit cenazesinde eylem yapanları terörden beslenmekle suçlayan zihniyete karşı durmak için 6 Mayıs Cuma günü saat 14.00'te vatandaşlarımızı Mudanya askeri iskelesine bekliyoruz' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN