Genelkurmay önünde hareketlilik!

Genelkurmay Başkanlığı önünde kimliği belirsiz bir kişi havaya ateş açtı.

Jandarma Genel Komutanlığı Nizamiye Karakolu girişinde Uzman Jandarma Çavuş M.A. bir elinde silah, bir elinde benzin bidonuyla eylem gerçekleştirdi. Elindeki tabancayla havaya rastgele ateş açan şahsın, psikolojik sorunları olduğu öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın hemen karşısında bulunan Jandarma Genel Komutanlığı'nda sıra dışı bir eylem gerçekleşti. Uzman Jandarma Çavuş M.A., bir elinde tabanca bir elinde benzin dolu bidonla komutanlığın nizamiye girişine geldi. Elindeki benzin dolu bidonu nizamiye duvarının üzerine bırakan M.A., görevli askerlerin önünde havaya rastgele ateş açtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Genelkurmay ve Başbakanlık korumaları da nizamiye girişine gelip, olayı yakından takip etti.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri, caddeyi araç ve yaya trafiğine kapattı. Nizamiye girişinde bulunan komutanlar da şahsı ikna etmeye çalıştı. Silahına davranan M.A. yeniden havaya iki el ateş açtı. Bu sırada şahsın hemen yakınında bulunan bir sivil polis uzman çavuşun üzerine atladı. Şahsın elindeki silahı alan polis, şahsı etkisiz hale getirdi. Gözaltına alınarak polis aracına götürülen şahıs, gazetecilerin 'Neden böyle bir eylem yaptın' sorusuna, sadece 'tepki' karşılığını verdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Jandarma Genel Komutanlığı, şahsın, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Jandarma Çavuş olduğunu duyurdu. Şahsın psikolojik sorunları olduğunu ve hava değişiminde bulunduğunun tespit edildiğini aktaran komutanlık, şahsın bazı taleplerde bulunmak üzere yetkililerle görüşmek istediğini belirtti.
BİZE ULAŞIN