'Anayasa Mahkemesi'ne gidebiliriz'

3. yargı paketini CHP hukukçularının incelediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Anayasaya aykırılıklar olursa doğal olarak Anayasa Mahkemesi'ne gidilir" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve Meclis üyeleriyle, belediyenin Ahlatlıbel Tesisleri'nde sabah kahvaltısında bir araya geldikten sonra basının sorularını yanıtladı. TBMM'den geçen 3'üncü yargı parketini incelediklerini, gerekirse Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini belirten Kılıçdaroğlu, şu açıklamaları yaptı:

MAHKEMENİN TAKDİRİ

(3. yargı paketi) Hukukçular inceliyorlar, anayasaya aykırılıklar olursa doğal olarak Anayasa Mahkemesi'ne gidilir.
(Tutuklu milletvekilleri konusunda Bekir Bozdağ'ın açıklaması) Zaten mahkemenin takdirinde.
(Düşürülen uçak) Sayın Davutoğlu'na bir görev düşüyor veya sayın Başbakan'a. Başta Rusya, ABD ve İngiltere olmak üzere bu ülkelere çağrı yapılmalı ve düşen uçağımızla ilgili bu ülkelerin yaptıkları tespitlerin, kendilerine aktarılmasını veya kamuoyuna açıklamalarını istemeli.
(Abdullah Öcalan'ın kardeşinin 'Bu işi Erdoğan çözer' açıklaması) Böyle bir beklenti yarattı anladığım kadarıyla Sayın Başbakan. O zaman oturmalılar masaya. Nasıl çözeceklerini, toplumsal desteği nasıl alacaklarını kamuoyuna açıklamalılar. Bu toplantıyı birlikte de yapabilirler. Eğer bir toplumsal destek söz konusu olursa ve bu sorun çözülürse bundan da ayrıca memnun oluruz.
BİZE ULAŞIN