Ergenekon ve Balyoz sanıkları tahliye talebi yağdırdı

Üçüncü yargı paketinin yürürlüğe girmesiyle aralarında emekli orgeneraller Çetin Doğan, Hasan Iğsız ile Koramiral Kadir Sağdıç'ın da bulunduğu çok sayıda Ergenekon ve Balyoz sanığı tahliye talebinde bulundu.

Resmi Gazete'de yayımlanarak dün yürürlüğe giren yasa kapsamında adli kontrol tedbirinin 3 yıllık üst sınırı kaldırıldı ve adli kontrol hükümlerinin uygulanması tamamen mahkeme heyetinin inisiyatifine bırakıldı. Bu düzenleme üzerine Ergenekon ve
Balyoz davası sanıkları tahliye taleplerinde bulunmaya başladı.

Yasa değişikliğinin ikinci gününde avukatlar, Balyoz davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçelerini sundu. Avukatlar, adli kontrol sisteminin uygulanmasına artık bir engel olmadığını belirttikleri dilekçelerinde müvekkillerinin tahliyesini istedi.

Balyoz davası sanıklarından tahliye talebinde bulunan sanıklar şunlar: Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, Koramiral Kadir Sağdıç, Koramiral Abdullah Can Erenoğlu, Tuğamiral Fatih Ilgar, Tümgeneral Ahmet Bertan Nogaylaroğlu, Albay Koray Eryaşa, Emekli Albay Hakan Büyük, emekli Albay Dursun Çiçek ve Yarbay Nedim Ulusan.

IĞSIZ DA TAHLİYE İSTEDİ

Ergenekon davası sanıkları da tahliye taleplerini İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne iletiyor. Emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve emekli Tuğamiral Alaettin Sevim avukatları aracılığıyla mahkemeye dilekçe verdi.
BİZE ULAŞIN