Sınırda barış toplantısı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Gelişen köyü Aralık ve Kütüklü mezralarında yaşayan vatandaşlar arasındaki kan davası husumeti, İlçe Kaymakamı Mesut Gençtürk'ün girişimleriyle barışla giderildi.

  • İHA
  • Gündem
  • Cuma 06.07.2012 11:09
Bir yıl önçe yaşanılan kavgada Zikri Can isimli vatandaş hayatını kaybetmişti. İki mezra arasında oluşan bu husumete son verilmesi amacıyla, Şemdinli Kaymakamı Mesut Gençtürk ve beraberindeki kurum amirleriyle birlikte barış toplantısı düzenlendi. Yapılan barış toplantısında konuşan Kaymakam Mesut Gençtürk, birlik ve beraberliğin her türlü zorluklara rağmen sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Yaşanan olumsuz olaylardan nemalanmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Gençtürk Uzun yılardır bu bölgede çeşitli zorluklara rağmen birlik ve beraberlik içinde yaşayan köy halkının aynı şekilde bu güçlü bağlarla hayatlarına devam etmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan barış toplantısının ardından Gelişen köyüne bağlı Aralık ve Kütüklü mezrası aile büyükleri tokalaşarak yaşanılan husumet ve kan davası sonlandırıldı.
BİZE ULAŞIN