Ailesi araba içinde boğuldu

Sele arabanın içindeyken kapılan Bütüner, ön camı kırıp çıktı. Arka camı kırmaya çalışan Bütüner başarılı olamayınca eşi, oğlu ve kızının ölümünü seyretmek zorunda kaldı

Samsun'da yaşanan sel felaketinden kurtulan ancak içindeki bulundukları otomobilden çıkaramadığı eşini ve 2 çocuğunu kaybeden baba Murat Bütüner, "Oğlum Berkay 'Baba kurtar bizi' diye feryat ediyordu. Çığlıkları kulaklarımdan gitmiyor" dedi. 35 yaşındaki Bütüner, yaşadığı dehşet dolu dakikaları gözyaşı içinde şöyle anlattı:

ÇIĞLIKLARI KULAĞIMDA
"Otomobille Çarşamba'dan Samsun'a seyir halindeydim. Şimşek çakıyordu. Kızım ve oğlum sudan korkuyordu. Dua ettim. Önce cama bir bardak su gibi bir şey düştü. Silecekleri çalıştırmaya başladım. Suyu fark edince yavaşladım. Önümde bir araç vardı. Süratimi 30'a düşürdüm. Orta şeritte devam ediyordum. Soldan bir anda sular üstümüze gelmeye başladı. Aracın yönünü denize çevirdi. Geri vitese attım. Bir iki metre gittim. Aracın bagaj kısmından bir şey çarptı ve aracı götürdü. 25-30 metre sürüklendim. Su hızlı bir şekilde araca dolmaya başladı. Araç batmaya başladı. Kapımı açmaya çalıştım ama açılmadı. Ön camı güçlükle kırıp dışarıya çıktım. Yukarı çıkıp nefes aldım. Bu sırada sel suyu iyice şiddetleniyordu. Oğlum Berkay 'baba kurtar bizi' diye bağırdı. Çığlıkları kulaklarımdan gitmiyor. Eşim çocuklara sarılmıştı. O sırada olay yerinin yakınındaki dolum tesislerinde çalışan güvenlik görevlileri beni çekip aldı. Gerisini hatırlamıyorum."

YAN YANA GÖMÜLDÜLER

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi personel olarak çalışan Murat Bütüner'in olay gecesi Çarşamba ilçesinde oturan bir yakınlarını ziyarete gittikleri ve dönüş yolunda sele kapıldıkları öğrenildi. Hayatını kaybeden Emine Bütüner (36) ve 5 yaşındaki kızı Miranur önceki gün Çarşamba ilçesine bağlı Soğucak köyünde toprağa verildi. Anne ve kızı toprağa verildiği dakikalarda kayıp olan 9 yaşındaki Berkay Bütüner'in cesedi ise Dolum Tesisleri sahilinde bulundu. İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi Berkay'ın cenazesi de dün toprağa verildi. Arkadaşını ziyaret etmek için gittiği Samsun'da sel yüzünden yaşamını yitiren güzellik uzmanı Seher Özkan da memleketi Antalya'da toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN