Bir asker şehit oldu

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyon sırasında patlayıcının infilak etmesi sonucu bir uzman çavuş şehit oldu, bir uzman çavuş yaralandı.

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Nazımiye ilçesi kırsalında güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyon esnasında, gece 01.00 sıralarında PKK terör örgütü tarafından döşenen patlayıcının patlaması sonucu 4. Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli uzman çavuş Ahmet Dağlı şehit oldu, uzman çavuş Uğur Duran yaralandı'' denildi.

Askeri helikopterle Elazığ'a kaldırılan yaralı personelin hayati tehlikesinin olmadığı belirtilen açıklamada, bölgede operasyonların hava destekli sürdürüldüğü kaydedildi.

Uzman Çavuş Ahmet Dağlı'nın Osmaniye'deki evinde yas var

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından yürütülen operasyon sırasında patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Dağlı'nın (23) Osmaniye'deki evinde yas var.

Dağlı'nın şehit olduğu haberi Cevdetiye beldesi Karataş Mahallesi'nde oturan ailesine, Osmaniye Garnizon Komutanı Topçu Kıdemli Kurmay Albay Uğur Özbek tarafından verildi.

Evin önünde beklyene 112 Acil Servis görevlileri fenalaşan şehit yakınlarına müdahale etti. Acı haberin duyulmasının ardından Türk bayraklarıyla donatılan şehidin evinde baba Mustafa Dağlı, taziyeleri kabul etmeye başladı.

Baba Dağlı, 5 çocuğunun en küçüğü olan Ahmet Dağlı'nın 1,5 yıldır uzman çavuş olduğunu ve 1 hafta önce memleketine izne geldiğini söyledi.

Abla Selma Tosunoğlu da kardeşiyle sık sık telefonla görüştüğünü belirterek, ''Kardeşim beni her gün telefonla arardı. Bugün aramadı. Canım kurban, doyamadım. Artık beni kim arayacak'' diyerek gözyaşı döktü.

Garnizon Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Özbek de ''Dağlı'nın Nazimiye'de el yapımı bir patlayıcıya basmak sureti ile şehit düştüğünü'' söyledi.
BİZE ULAŞIN