Bir terörist öldürüldü

Van Valiliği, Bahçesaray'da düzenlenen operasyonda 1 teröristin ölü ele geçirildiğini, 1 teröristin de yakalandığını bildirdi.

  • AA
  • Gündem
  • Pazar 08.07.2012 14:04
Van Valiliği, Bahçesaray'da düzenlenen operasyonda 1 teröristin ölü ele geçirildiğini, 1 teröristin de yakalandığını bildirdi.

Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin halkının can ve mal güvenliği ile huzur ve mutluluğunu sağlamak maksadıyla bölücü terör örgütüne karşı mücadelesinin aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Yıllardır terör belasından uzak, huzur içerisinde yaşayan Bahçesaray'ın huzur ve sükûnetini bozmak amacıyla bazı siyasi oluşumların da destekleriyle ilçede eylem yapmak üzere gelen 2 terör örgütü mensubuna yönelik olarak 6 Temmuz 2012'de başlatılan operasyonel faaliyetler sonucunda, 1 teröristin ölü ele geçirildiği, 1 terörist ise yakalandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Teröristlerle birlikte 2 adet kaleşnikof marka piyade tüfeği, 1 adet RPG-11 raket atar, 2 adet RPG-11 mühimmatı, 1 adet el bombası, 8 adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve bunlara ait 210 adet fişek ile 2 adet hücum yeleği ele geçirilmiştir. Operasyonel faaliyet esnasında kahramanca mücadele ederek şehit olan 2 geçici köy korucumuza Allah'tan rahmet, yaralanan uzman çavuşumuza acil şifalar diliyoruz.''
BİZE ULAŞIN