Garih cinayetinin seyri değişecek

Yener Yermez tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda öldürülen Alarko Holding’in ortağı Üzeyir Garih soruşturması dosyasına önemli bir bilgi girdi.

İstanbul'da 25 Ağustos 2001'de Eyüp'te mezarlık ziyaretindeyken Yener Yermez tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda öldürülen Alarko Holding'in ortağı Üzeyir Garih soruşturması dosyasına önemli bir bilgi girdi.

Star gazetesinden Kemal Gümüş'ün haberine göre; Ergenekon soruşturmasında ortaya çıkan belgeler ve Garih cinayetine ilişkin başvurular üzerine yeniden açan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sürpriz bir isimden dilekçe ulaştırıldı. Savcılık kaynaklarının 'Dosyanın seyrini değiştirebilir' diye nitelendirdiği dilekçeyi, Ergenekon soruşturması kapsamında evinde ve işyerine yapılan aramalarda Garih'e ait DNA testleri, otopsi sonucu ve kan örnekleri bulunan Adli Tıp çalışanı Doç. Dr. Ümit Sayın'ın gönderdiği öğrenildi. Dilekçeyi inceleyen başsavcılık, çok önemli bilgiler içerdiği gerekçesiyle soruşturma dosyasına ekledi.

Savcılık içeriği açıklamak istemiyor

Sayın, dilekçenin detayları ile ilgili konuşmak istemezken savcılık kaynakları da soruşturmanın hassasiyeti açısından dilekçenin içeriğinin gizli olduğunu belirttiler. Öte yandan, Garih cinayetinden dolayı hüküm giyen Yener Yermez ile Kayseri'de yaşayan dayısının da soruşturmayı yürüten savcılığa ifade vermek istediği fakat savcılığın ifadelerine gerek görmediği öğrenildi. Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Doç. Dr. Ümit Sayın'ın ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda işadamı Üzeyir Garih cinayeti ile ilgili cinayet dosyasında bile bulunmayan belgelerin yanı sıra, kan örnekleri, DNA testleri ve otopsi raporu gibi dokümanlar ele geçirilmişti.
BİZE ULAŞIN