Hain tuzak: 1 asker şehit

Tunceli'de TIR yakan teröristlerin peşine düşen askerlerden uzman çavuş Ahmet Dağlı mayına basınca şehit düştü. Şehidin babası "Oğlum kesinlikle ağlamamı istemezdi. Ağlamayacağım" dedi

Tunceli-Erzincan Karayolunu keserek önceki gün 5 TIR'ı ateşe veren bir grup PKK'lının etkisiz hale getirilmesi amacıyla bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar, Nazımiye ilçesi kırsalındaki ormanlık alanda yoğunlaştı. Arazi arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin kullandığı patika yol üzerine teröristlerin daha önce döşediği mayın gece saat 01.00'de patladı. Patlamada piyade komando uzman çavuş Ahmet Dağlı şehit oldu, uzman çavuş Uğur Duran ise yaralandı. Yaralı asker helikopterle Elazığ Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bölgeye Tunceli 4. Komando Tugayından çok sayıda özel eğitimli birlik ve 6 Kobra helikopteri gönderildi. Helikopterler PKK'lıların kaçış yollarını bombalarken, zaman zaman çatışma yaşandı.

'CANIM KURBAN, DOYAMADIM'
Dağlı'nın Osmaniye'nin Cevdetiye beldesindeki baba ocağına ateş düştü. Baba Mustafa Dağlı, "Oğlum kesinlikle ağlamamı istemezdi. O nedenle ağlamayacağım" dedi Abla Selma Tosunoğlu ise "Her gün arardı. Bugün aramadı. Canım kurban, doyamadım. Artık beni kim arayacak" diyerek gözyaşı döktü. Anne Emine Dağlı sinir krizi geçirirken, şehidin bir hafta önce izne gelip döndüğü ortaya çıktı.

DÖRT PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ BİRİ SAĞ YAKALANDI
Van 'ın Bahçesaray ilçesinde iki korucunun şehit olduğu çatışmanın ardından devam eden operasyonlarda bir terörist öldürülürken, biri sağ yakalandı. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Tendürek dağı kırsalında PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ise 3 terörist öldürüldü. Çatışmada iki Özel Harekat polisi ise hafif yaralandı.
BİZE ULAŞIN