Kentsel dönüşüm protestosunda CHP'li vekil yaralandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki kentsel dönüşüm protestosuna zabıta ekipleri müdahale etti. Güvenlik önlemi alan çevik kuvvet de bazı eylemcileri gözaltına aldı. Çıkan olaylarda CHP Milletvekili Mahmut Tanal başından yaralandı. Tanal, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Halk Cephesi üyesi bir grup, kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki yıkımları protesto etmek için Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Basın açıklaması yapan eylemciler, belediye önündeki yeşil alanda çadır kurmak istedi. Büyükşehir zabıta ekipleri, çadır kurmak isteyen eylemcilere müdahale etti. Zabıta ile grup arasında arbede yaşandı. Çevik kuvvet polisleri de bazı eylemcileri gözaltına aldı.

Bu arada, eylemcilere destek veren CHP Milletvekili Mahmut Tanal, arbede sırasında başından yaralandı. Başına zabıtanın vurduğunu ileri süren Tanal, polisi de olaya seyirci kalmakla suçladı. Kafasında açılma meydana gelen Tanal'a ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapıldı. Tanal, daha sonra ambulansla İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.


BİZE ULAŞIN