'Düşmanca saldırı'

Uçağımızın Suriye tarafından uluslararası hava sahasında düşürüldüğünü yineleyen Erdoğan "Uyarı yapmadan, tamamen düşmanca, tamamen hasmane bir şekilde saldırdılar" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, F-4 uçağının Suriye havasahasında değil, uluslararası hava sahasında vurulduğunu açık bir dille tekrarlarken CHP liderini Beşar Esad adına konuşmakla suçladı.Bir haftalık dinlemenin ardından AK Parti Genişletilmiş İl başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan'ın mesajları şöyle:
UÇAK SURİYE'DE VURULMADI: Hem Türkiye içinde kampanya yürütenlere, hem uluslararası kampanya yürütenlere açık açık söylüyorum; uçağımıza 13 milde, uluslararası hava sahasında hiçbir uyarı yapılmadan, tamamen düşmanca, tamamen hasmane bir şekilde saldırı düzenlenmiştir.
İBRETLİK KAMPANYA: Türkiye'ye karşı yaklaşımı, Türkiye'ye karşı art niyeti çok açık olan bir Amerikan gazetesi, uçağımızın Suriye karasularında vurulduğunu iddia etti. Bu iddiasına dayanak olarak da 'Pentagon'dan bir askeri yetkili' demekle yetindi. Vahim olan Türkiye'den belli medya kuruşlarının, belli yazarların, onlarla birlikte ana muhalefet partisi CHP'nin bu Amerikan gazetesinin borazanlığını yapıyor olmalarıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Genelkurmay'ına, Bakanlığı'na, Başbakanı'na itibar etmiyorlar. ABD'nin tamamen uydurma haber yayımlayan bir gazetesine itibar ediyor, o gazetenin o yalanını her gün Türkiye aleyhine kullanmak gibi bir şenaatin de içine giriyorlar.
BAAS'IN TÜRKİYE SÖZCÜSÜ: Esad, düşürülen uçağımızla ilgili konuşma ihtiyacı hissetmiyor, biliyor musunuz? Zira Türkiye'de Kılıçdaroğlu zaten Esad adına yeterince konuşuyor. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde bugün artık Baas Partisi'nin Türkiye sözcülüğünü aleni şekilde üstlenmiş durumda. Gayet güzel paslaşıyorlar. CHP Genel Başkanı'nın saldırıya uğrayan uçağımızla ilgili tavrı, orada şehit olan pilotlarımızın hatırasını inciten bir tavırdır. Gayri milli bir tavırdır.
RUSYA İHLAL ETTİ, ÖZÜR DİLEDİ: Rusya'ya ait 15 uçaklı bir filo Karadeniz'de Türk hava sahasını ihlal etti. Uyarılar yapılmıştır. Bizim uçaklarımız Balıkesir'den, Merzifon'dan kalkmak suretiyle onların hava sahamızı terk etmelerini sağlamıştır. Daha sonra da özür dilemişlerdir.
TUTUKLU VEKİLLER YANITI: Bir kısım davaları sulandırma, itibarsız hale getirme ve tutukluları aday gösterme olayı, aslında muhalefetin ülkenin gündemine taşıdığı bir sorun. Dışarıdan adam mı bulamadın milletvekili yapmak için, cezaevlerinin içine mi kaldı işiniz, dışarı da hiç mi adam yok? Biz, ne CHP'nin ne MHP'nin ne de BDP'nin tutuklu milletvekilleriyle ilgili parlamento çağrısına asla bugüne kadar evet demedik, yine evet demeyeceğiz. Erdoğan toplantıda efsane lider Aliye İzzetbegoviç ile ölümünden hemen önce aralarında geçen bir diyaloğu da açıkladı. Erdoğan "Vefatından saatler önce kulağıma şunu fısıldamıştı.'Bosna size emanet, buralar Osmanlı'nın bakiyesi' Yakın tarihte Avrupa'nın ortasında yaşanmış bu soykırımın girişimini Türkiye olarak unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum"dedi.

'HESABI SORULACAK'
Başbakan Erdoğan, Samsun'da yaşanan sel felaketine ilişkin şu açıklamayı yaptı: Samsun'da hayatını kaybeden kardeşlerimizle ilgili olarak gerekli her türlü soruşturma ve inceleme yapılıyor. Yapılacaktır. İhmal varsa, kusur varsa sorumlular ortaya çıkarılacak. Samsun'da yaşanan acı hadiseyi kendileri için kendi siyasi hırsları için bir ranta dönüştürmeye çalışanlara da asla müsamaha göstermeyecek ve fırsat vermeyeceğiz. Dere yatağına konut inşa etmek gibi TOKİ ile alakalı bir durum söz konusu değil. Tamamının gerekli zemin etütleri yapılmış, çevre etütleri yapılmış, dereyle ilgili ıslah çalışmaları yapılmıştır. Tüm bu tedbirleri bu önlemleri yetersiz kılacak derecede 500 yılda bir görülecek büyüklükte sel geliyor ve maalesef bodrum katlarda vatandaşlarımıza maalesef o ağır faturayı ödettiriyor. Bodrum katlarının imarı konusu da değerlendirilerek önlemler alınacak.

Twitter Kılıçdaroğlu
SANAL İFTİRALAR: (KPSS'de usulsüzlük eleştirilerine) Geçen yıl CHP Genel Başkanının eline sahte bir mail tutuşturdular, milyonlarca gencin hissiyatıyla oynattılar. Olmayan bir şey mail dediğin. Ne ki bunu yaparsın, Facebooklarda neler yapılmıyor, Twitterlarda neler yapılmıyor? Her şey yapılıyor, ama teknolojinin sanal ve iftiralara müsait yapısıyla hareket eden bir Kılıçdaroğlu var karşımızda. Twitter Kılıçdaroğlu.
TÜRKİYE'YE ÖVGÜDEN RAHATSIZLAR: CHP Genel Başkan yardımcılarından birisi (Faruk Loğoğlu'ndan bahsediyor), Türkiye hakkında 'ilham verici bir örnek' ifadelerini kullanan 16 AB üyesi ülke bakanlarına birer mektup yazdı, Türkiye aleyhinde ifadeler kullandı. Mealen şöyle diyor; 'kardeşim, Türkiye'yi övmeyin, niye övüp duruyorsunuz, Türkiye övülecek bir ülke değil, ilham alınacak ülke değil, Türkiye örnek bir ülke değil.' Bu aynı zamanda maalesef bakanlık içinde ne tür insanların olduğunu da gösteriyor. Bu nasıl bir siyaset tarzıdır? Sen bundan gurur duyacağın yerde rahatsız oluyorsun.


BİZE ULAŞIN