Atanamayan öğretmenlerden ÖSYM hakkında suç duyurusu

Çanakkale'de ataması yapılmayan öğretmenler, KPSS sınavı ile ilgili ÖSYM ve soruları yayınlayan kitapevi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Grup adına bir açıklama yapan Nükhet Barış, haklarının gasp edildiğini söyleyerek, 'KPSS rantçılarından, kopyacılardan, emek hırsızlarından hesap sormaya geldik. Umut tacirliği yapan, insanların umutlarını ranta dönüştüren, çaresizliğe bizleri mahkum etmek isteyenlere hesap sormaya geldik. Yıllarca okuyup bir meslek sahibi olabilmek için didindik. Ama devlet, kendi verdiği diplomayı tanımayarak geçersiz kıldı. Memurluk sınavı adı altında bizi yaşadığımız hayattan, toplumdan tecrit etti. Bugüne kadar sustuğumuz ve susturulduğumuz için sıra bize geldi. Susmayacağız, çünkü sıra hepimizde' dedi.

Konuşmaların ardından, atanamayan öğretmenler, ÖSYM ve yayınevi hakkında hazırladıkları dilekçeyi Cumhuriyet Savcılığı'na verdi. Sınavda yer alan sorular ile bir yayınevinin sınav günü yayınladığı soruların aynı olduğunun öne sürüldüğü dilekçede, 'Şüpheliler hakkında kamu davası açılıp, bu iddiaların araştırılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını arz ederim' denildi.
BİZE ULAŞIN