2 ay sonra baba olacaktı, şehit haberi geldi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı İncebel mevkisinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Erzi'nin 2 ay sonra baba olacağı öğrenildi.

Kato Dağı'nda çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hasan Erzi'nin Osmaniye'deki baba evine ateş düştü. Şehit ailesine acı haberi ise, Osmaniye Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uğur Özbek verdi. Özbek, Issızca köyündeki baba ocağına giderek, burada acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. 'Nasıl kıydınız da vurdunuz bu çocukları' diyerek isyan eden anne Fatma Terzi (47), 'Genç gelini var, ciğeri doğmadı daha. Genç gelini var. Ne yapayım ben. 'Anne iyiyim ben' dedi dün aradı" diye ağıt yakarak, şehit oğlunun ardından gözyaşı döktü.
Şehit Uzman Çavuş Erzi'nin 23 yaşındaki eşi Sultan Erzi'nin ise 7 aylık hamile olduğu, şehit Erzi'nin de 2 ay sonra ilk defa baba olmaya hazırlandığı öğrenildi. Ancak eşinin çıkan çatışmada şehit düştüğü haberini alan Sultan Erzi, dün akşam gelen acı haberle adeta yıkıldı. Fenalaşarak sinir krizi geçiren Erzi, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Şehit babası Yahla Erzi ise, kardeşleri ile birlikte taziyeleri kabul etti. Yeğeni Hasan Erzi'nin yaklaşık 6 ay önce Hakkari'ye tayininin çıktığını söyleyen dayı Fahri Demir, 'Eşi hamile olduğu ve burada daha güvenli olacağını düşündüğü için yanında götürmedi. Bayramdan sonra çocuğunun doğumu için gelecekti' diye konuştu.

Şehit Uzman Çavuş Hasan Erzi'nin düzenlenecek askeri törenin ardından bugün Issızca köyünde toprağa verileceği bildirildi. Geçtiğimiz hafta da Osmaniye'nin Cevdetiye beldesinden olan Piyade Komando Uzman Çavuş Ahmet Dağlı, Tunceli'de mayına basarak şehit düşmüştü.
BİZE ULAŞIN