HAS Parti'den yalanlama

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) bazı organlarında yer alan ve Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un teşkilatta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra tek yetkili olacağına yönelik iddiaları yalanladı.

HAS Parti Basın Danışmanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen HAS Parti GİK ve il başkanları toplantılarına dair bilgiler aktaran haber sitelerinin bir kısmında, "Bu arada toplantıdan sonra bir açıklama yapan üst düzey bir partili, yaptığı açıklamada, Numan Bey, teşkilatta Tayyip Bey'den sonra tek yetkili olacak." şeklinde sahibi belli olmayan sözlere yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, "15 Temmuz 2012 Pazar günü Ankara'da gerçekleştirilen HAS Parti GİK ve il başkanları toplantılarında, bu ve buna benzer herhangi bir konu müzakere edilmemiş ve konuşulmamıştır. Süreci olumsuz etkilemeye dönük bundan sonra da spekülatif haberler uydurulabilir. Bu sebeple, sürece dair sadece HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları ile parti adına yapılan resmi açıklamalara itibar edilmesinin, kamuoyunu doğru bilgilendirme açısından gerekli olduğunu hatırlatıyoruz." denildi.
BİZE ULAŞIN