Polis aracına molotoflu saldırı

BDP'nin Diyarbakır'da yapmak istediği mitinge izin verilmemesini bahane eden bir grup, yasa dışı gösteri düzenledi. Göstericiler, bir polis aracına molotofkokteylleri ile saldırdı.

Merkez Seyhan ilçesindeki Hürriyet Mahallesi'ndeki BDP Hürriyet Mahallesi Temsilciliği'nin bulunduğu sokağa gelen yaklaşık 20 kişilik grup, barikat kurarak yolu kapattı. Bunun üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri, göstericileri dağıtmaya çalıştı. Göstericiler uyarılara taşla karşılık verirken, polis de biber gazı ve plastik mermi kullandı.

Bu sırada yolun karşısına geçmeye çalışan bir aileye polisler yardım etti. Polisler, kucağında bebek bulunan kadın ve yaşlı çifti, güvenli bir şekilde yolun karşısına geçirdi.

Göstericilerden biri, çöp konteynerinin arkasına gizlenerek polise sapan ile taş attı. Göstericiler dağılmamakta ısrar edince zırhlı polis araçları devreye girdi. Göstericiler, ara sokağa giren zırhlı araca molotofkokteylleri ile saldırdı. Polis araçlarından biri, çok sayıda molotof kokteyline hedef oldu. Üst kısmından alev alarak yanmaya başlayan araç, daha sonra söndürüldü. Olayda şans eseri polis memurları yara almadı.
Yol kenarında bekleyen panzerin yakınında bulunan bir poşet ise, polisin dikkatini çekti. Poşetin içinde patlayıcı madde olabileceği şüphesiyle yol bir süreliğine trafiğe kapatıldı. Yol güvenliği sağlandıktan sonra araçların geçişine kontrollü olarak izin verildi.
BİZE ULAŞIN