BBP, AK Parti ile birleşecek mi?

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti ile birleşme iddialarını yanıtladı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partilerinin hiç bir partiye iltihakı ya da bütünleşmesi gibi bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mustafa Destici, birleşme haberlerinin kesinlikle doğru olmadığını vurguladı. Hukuki süreç başlatacaklarını açıklayan Destici, "Biz, milletin muktedir iktidarını gerçekleştirmek için 19 yıldır devletten bir kuruş yardım almadan, bizim için bir sevda olan bir büyük birliğe ulaşmak, bölgesinde lider; insanı ile barışık, yarınlara güvenle bakacak bir Türkiye için yolumuza devam ediyoruz." dedi.

Bu milletin çok iyi tanıdığı bölücüler haricinde tüm siyasi partilerle, ülke ve millet meselelerinin halli için dün olduğu gibi bugün de yarın da görüşmeleri sürdüreceklerini dile getiren Destici, ancak kendileriyle konuşulmuş gibi 'iltihak', 'birleşme' gibi başlıklarla yapılan haberlere üzüldüğünü ifade etti.

Bu anlamda yapılmış bir görüşme olmadığının altını çizen Destici, "Olmayan bir şeye yorum yapmamız da şık olmaz. Büyük Birlik Partisi'nin hiçbir partiye iltihakı ya da bütünleşmesi gibi bir şeyi söz konusu değil." diye konuştu.
BİZE ULAŞIN