Mülteciler olay çıkardı

Kilis'te, konteynır kentte kalan Suriyeli sığınmacıların çıkardığı olaylar emniyet güçleri tarafından bastırılırken, 1'i şube müdürü 4 polis ile 4 Suriyeli sığınmacı yaralandı.

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki konaklama tesislerinde oluşturulan konteynır kentte kalan Suriyeli sığınmacılar, kendilerine yeteri kadar su verilmediği iddiasıyla olay çıkardı. Çöp bidonlarını yakan ve çevreye taş atan gruba polis ile asker müdahale etti.

Yaklaşık 500 Suriyeli sığınmacı, kendilerine yeteri kadar su verilmediğini iddia ederek, protesto eylemi başlattı. Taşkınlık çıkaran ve uyarıları dikkate almayan sığınmacılar, polislere ve idari binalara taşlarla saldırdı, çöp bidonlarını ile bir konteynırı ateşe verdi. İdari binaların camları kırılırken, olaylarda 1'i Şube müdürü 4 polis yaralandı. 4 Suriyeli sığınmacı da yaralandı. Yaralılar Kilis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, hastanedeki yaralıları ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı. Polis'in olaylara karışan bazı Suriyelileri, gözaltına aldığı olaylar ile ilgili soruşturma başlatılırken, idari binaların camları kırıldığı, 1 konteynırın yakıldığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN