Diyarbakır'da PKK operasyonu sürüyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında dün başlatılan operasyon genişletilerek sürerken, polis ve jandarma özel hareket timleri dağlarda terörist avına çıktı.

Lice ilçesi kırsalında başlayan ve genişletilerek sürdürülen operasyondan amacın sürekli PKK'lı teröristler tarafından yol kesme eylemi yapan gruba darbe vurmak olduğu belirtildi. Diyarbakır-Bingöl, Diyarbakır-Muş karayolunu zaman zaman keserek örgüt propagandası yapan teröristlerin bölgede etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon genişletilerek sürerken, havadan da bölgeye helikopterlerle destek sağlanıyor.

Teröristlerin muhtemel barınabilecekleri alanlar dağlara çıkan özel birlikler tarafından kontrol ediliyor. Özellikle yol kesen teröristlerin barınabilecekleri bölgelerde yoğunlaştırılan operasyonlarla bu gruba darbe vurulmasının planlandığı belirtildi. Operasyonla yol kesen grubun etkisiz hale getirilmesinin amaçlandığı açıklandı.

Lice ilçesi kırsalında sürdürülen operasyon kapsamında sürekli teröristlerin yol kestiği Fis Ovası mevkisine yoğunlaşan güvenlik kuvvetleri, olası çatışmalarda sivillerin zarar görmemesi için Diyarbakır-Bingöl karayolunu kısa bir süre ulaşıma kapattı. Yol güzergahlarında arama tarama faaliyetlerini bitiren güvenlik kuvvetleri, daha sonra karayolunu yeniden ulaşıma açtı. Bölgede hava destekli geniş kapsamlı operasyonların devam ettiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN