İl olmayı bekleyen ilçelere kötü haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, ''Hiçbir ilçenin il yapılması konusu gündemimizde yoktur. Artık 'uzak yer' diye bir şey kalmadı. Bölünmüş yollarla, uçaklarla, tünellerle uzak yerler yakın oldu'' dedi.

Suşehri temasları kapsamında Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesisleri'ni gezen Erdem, Belediye Başkanı Sedat Sel'den tesis hakkında bilgi aldı. İki günlük Suşehri temaslarını AA muhabirine değerlendiren Erdem, bölgede yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Suşehri'nin il olması konusundaki taleplere ilişkin görüşleri sorulan Erdem, ''Hiçbir ilçenin il yapılması konusu gündemimizde yoktur. Artık 'uzak yer' diye bir şey kalmadı. Bölünmüş yollarla, uçaklarla, tünellerle uzak yerler yakın oldu'' diye konuştu.

İlçelerin güzel ve modern bir görünüme kavuşturulmasının önemine dikkati çeken Erdem, ''Bizler de bu konuda çalışıyoruz. Suşehri için neler yapabiliriz, nasıl güzel bir şehir yaparız, onları konuşalım. Sivas'ı daha ilerilere nasıl götürürüz, bunları görüşelim. İl olmuşsun ama gelişme yok, ne işimize yarayacak. Biz de Kelkit Vadisi'nin merkezi olan Suşehri'nin, vadideki ilçelerin gelişmesi, modern bir yöre olması için çalışıyoruz'' dedi.

Gölova Belediye Başkanı İbrahim Yenidünya, Gölova Kazım Ayan Devlet Hastanesi'ne 1 doktor ve 1 laborant atanması konusunda Erdem'den destek istedi.

Yenidünya'nın, Gölova Adliyesi'nin kapatıldığını anımsatması üzerine Erdem, ''Adliye, tek başına kalkınma değildir'' ifadelerini kullandı.
Erdem, bölgede eğitim, ulaşım, sağlık, toplu konut ve çeşitli alanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BİZE ULAŞIN