PKK'ya katılmak isterken polise yakalandı

Adana'da 14 yaşındaki bir çocuk, terör örgütü PKK/KCK adına kırsalda faaliyet göstermek için evden kaçtı, Siirt'e gitmeye hazırlanan genç, babasının ihbarı üzerine otogarda yakalanarak ailesine teslim edildi.

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü'ne gelerek müracaatta bulunan C.T. adlı bir şahıs, 14 yaşındaki oğlu S.T.'nin, 9 Temmuz 2012 tarihinde kaybolduğunu ve terör örgütü PKK/KCK adına kırsal alanda faaliyet göstermek amacıyla gidebileceği ihbarı üzerine polis harekete geçti. Polis, kayıp çocuğun bulunması için kapsamlı bir çalışma başlattı. S.T., 3 gün sonra Siirt'e gitmeye hazırlanırken Adana Merkez Otogarı'nda yakalanarak ailesine teslim edildi.

Açıklamada; "halkımızın güven ve huzur ortamını tehdit eden bölücü terör örgütü mensuplarının küçük yaştaki çocukları istismar ederek terör örgütünün saflarına çekme gayretlerinin önlenmesi, bu tür organizasyon içerisinde bulunan örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmaların demokratik hukuk kurallarından taviz vermeksizin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da büyük bir hassasiyetle devam edeceği" belirtildi.
BİZE ULAŞIN