Askeri helikopter düştü!

Genelkurmay Başkanlığı'nca, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen helikopter kazası sonucunda 4 askerin şehit olduğu, 8 askerin yaralandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün saat 16.55 sıralarında, 4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova'dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterin, Dağlıca'nın 12 kilometre kuzeydoğusundaki Deryan Tepe'ye inişe geçtiği sırada, ilk belirlemelere göre, güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğradığı kaydedildi.

''Kaza sonucunda 4 personelimiz şehit olmuş, 8 personelimiz yaralanmıştır. Şehit ve yaralılarımız Hakkari ve Yüksekova'ya tahliye edilmişlerdir'' ifadelerinin yer aldığı açıklamada, kazayla ilgili idari ve adli soruşturmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, ''Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz'' denildi.

ASKERLERDEN 1'İ DAHA ŞEHİT OLDU

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan askerlerden 1'i daha şehit oldu.

Yüksekova'da akşam saatlerinde meydana gelen helikopter kazasında yaralanan 8 asker, Yüksekova Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından helikopterlerle Van'a sevk edildi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Dursun Odabaş Eğitim ve Araştırma ile Van Bölge Eğitim ve Araştırma hastanelerine getirilen yaralı askerler, tedavi altına alındı.

Askerlerden sağlık durumu ağır olan 1'inin, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadığı bildirildi.

Böylece, kazada şehit olan asker sayısı 5'e yükseldi.

BİZE ULAŞIN