Esad'ın provokatörleri gözaltında

İslahiye ilçesinde Suriyeliler'in kaldığı çadır kentte dün yaşanan olaylarla ilgili olarak 17 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Kaymakam Osman Beyazyıldız, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, çadır kentte dün çıkan olaylarda Türk bayrağının indirilmediğini, kampın girişine Suriye bayrağı asıldığını söyledi.

Vatandaşın Suriye bayrağını indirerek yerine Türk bayrağı astığını ifade eden Beyazyıldız, şunları kaydetti:

''Çadır kentte güvenlik tedbirleri alındı. Olayı çıkaran elebaşı 17 kişi gözaltına alındı. Provokasyon yapanlarla ilgili çalışma devam ediyor. Burada Türkmenler bahane edilerek olay çıkarılmış olsa da öyle değil. Burada birilerinin organizasyonuyla Kilis ve Hatay'daki kamplarda da benzer olaylar çıktı. İstenmeyen bazı sonuçlar elde etmek isteyenler olay çıkarıyor.''

Bu arada, çadır kentte dün yaşanan gerginliğin ardından güvenlik tedbirleri artırıldı.Çevik kuvvet ve zırhlı araçlar, çadır kent çevresinde önlem aldı.

429 Suriyeli Türkmen, geçici olarak Fevzipaşa İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'na yerleştirildi.

Çadır kente yaşanan olaylar sonrasında zarar gören kayıt büro ve nizamiye bölümünde onarım çalışmalarına başlandı.

Kentte durumun sakin olduğu gözlendi.

Dün çadır kentte Suriyeliler'in barınma sorunları yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 7 kişi çeşitli yerlerinden hafif yaralanmıştı. Gerginlik yaklaşık 2 saat sürmüştü.
BİZE ULAŞIN