Van AFAD'a polis baskını

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yolsuzluk yapıldığı iddiası ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) yönelik bir operasyon düzenlendiği bildirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) binası ve bahçesinde bulunan 'Hak sahipliği' konteynır büroları ile bazı çalışanların evlerine düzenlediği operasyonda 10 kişiyi gözaltına alınırken, konteynır bürolarda aramalar devam ediyor.

Yapılan bir ihbarları değerlendiren Van Valisi Münir Karaloğlu'nun, Emniyet Müdürlüğü'ne verdiği talimat doğrultusunda harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte uzun süren teknik takip çalışma başlattı. Bu çalışmalar sonunda bugün sabaha karşı 10 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 10 kişi, 'Rüşvet almak, evrakta sahtecilik yapmak ve görevi kötüye kullanmak'' iddiasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar, sağlık kontrolünden geçirilerek sorguları yapılan üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, diğer bir ekip ise İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) binası ve bahçesinde bulunan 'Hak sahipliği' konteynır bürolarında arama yaptı.

Polisin AFAD'taki araması devam ederken, operasyondan habersiz bazı vatandaşlar işlem yapmak için konteynır bürolarına geldi. İşlem yapılamadığını öğrenen vatandaşlar, evlerine dönmek zorunda kalırken, aramaların devam ettiği belirtildi.
BİZE ULAŞIN