Protokol uğurladı

Hakkâri'de düşen helikopterde şehit olan Astsubay Ahmet Çağlar'ı son yolculuğuna devlet protokolu uğurladı. Cenaze törenine Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Özel, muhalefet liderleri, bakanlar ve vatandaşlar da katıldı

Hakkâri'de düşen helikopterde şehit olan Astsubay Ahmet Çağlar'ı son yolculuğuna protokol uğurladı. Çağlar için Ankara Kocatepe Camisinde düzenlenen cenaze törenine Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, milletvekilleri, siyasiler, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören boyunca şehidin babası Cemal, annesi Gülizar, kız kardeşleri İlknur ve Huriye Çağlar, metanetlerini korumaya çalıştı.

TOP ARABASIYLA

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Astsubayın naaşı silah arkadaşlarının omzunda taşınarak top arabasına konuldu. Şehit Astsubay Çağlar, törenin ardından Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi. Tören sırasında Şehit Astsubayın yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

DEDE BAŞBAKAN'A SARILDI

Yakınları, şehit astsubayı asker selamıyla son yolculuğuna uğurladı. Namazın ardından, tabutun geçişi sırasında şehidin dedesi Kadir Çağlar, zor anlar yaşadı. Ayakta durmakta bir ara zorlanan dedeye İçişleri Bakanı Şahin destek oldu, protokoldeki yerine kadar kendisi götürdü. Erdoğan, kendisine sarılarak ağlayan dedeyi teselli etti. Başbakan Erdoğan cenaze törenine gelişinde şehidin ailesine taziyelerini iletti. Cenaze namazında Erdoğan, Özel ve Kılıçdaroğlu, yan yana saf tuttu. Erdoğan, cenaze namazından önce Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle tokalaşarak kısa bir süre sohbet etti. Org. Özel ise Kılıçdaroğlu'na helikopterin düşüşüne ilişkin bilgi verdi. Özel, CHP liderine el işaretleriyle helikopterin hareketleri gösterdi, düşüşünü anlattı.

YENİ ATANMIŞTI

2010 yılında jandarma astsubaylığını bitiren Çağlar, daha sonra Kara Havacılık Okulu'na helikopter teknisyeni olarak girdi. 14 Temmuz 2012'de Van'da helikopter teknisyeni olarak göreve başlayan Çağlar, 8 gün sonra şehit oldu. Çağlar, 3 hafta sonra sözlenecekti.
BİZE ULAŞIN