Ergenekon'da sürpriz tanıklar

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün de araların bulunduğu birçok ismin tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

''Ergenekon'' davası kapsamında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve AK Parti Gaziantep Milletvekili gazeteci Şamil Tayyar'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi ile 5 gizli tanığın dinlenilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmada, organize suç örgütü elebaşı Hadi Özcan'ın tanık olarak dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti başkanı Hüsnü Çalmuk, bir ara karar açıklayacaklarını bildirdi.

Çalmuk, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, AK Parti Gaziantep Milletvekili gazeteci Şamil Tayyar, ''İstanbul'daki 2. KCK davası'' kapsamında yargılanan avukat Doğan Erbaş, avukatlar İrfan Dündar, Zeki Okçuoğlu, yazar Ümit Fırat, Mahmut Taşdemir, Şenol Gürkan, Özcan Tozlu, Turgut Büyükdağ, Ceyhan Karagöz ile gizli tanıklar ''Yıldız'', ''Mart'', ''Ahmet'', ''İlkadım'' ve ''İsmet''in tanık olarak dinlenilmesine karar verdiklerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN