Şehidin evinden Kürtçe ağıtlar yükseldi

Diyarbakır Lice’de sabahın erken saatlerinde teröristler tarafından yolan döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit düşen 1 yıllık Astsubay Selman Aksu’nun baba ocağından Kürtçe ağıtlar yükselirken Aksu ailesinin yakınları terörün bitmesini isteyerek birlik ve bütünlük mesajları verdi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde sabah saat 06.10 sıralarında ilçe merkezi ile tugay arasındaki yola teröristler tarafından döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit düşen askerlerden Mardin Midyat doğumlu Selman Aksu'nun İzmir'deki baba evinden birlik ve bütünlük mesajları yükseldi. 5 çocuklu Aksu ailesinin ilk göz ağrıları ve henüz 1 yıllık astsubay olan 22 yaşındaki şehidin, Diyarbakır'ın ilk görev yeri olduğu belirtildi. 1 hafta önce izne geldiği ve yakınları arasında geçen dialogda kendisini rahat hissettiğini söylediği öğrenilen şehidin babası Hayrettin Aksu, askeri komutanlar tarafından teselli edilirken acısını; 'En son iki gün önce görüştük. Yaklaşık 10 gün önce de izne geldi.Hiçbir mesajım yok' ifadesi ile dile getirdi.

Aksu ailesinin aile dostlarından Cengiz Sonbur; 'Devlet yetkililerimizden tek istediğimiz Doğunun Batının çocuğu ölmesin. Ama farkındaysanız ölenlerin kimliğine bakın hep Doğulular. Biz de kendimiz Mardin'liyiz. Tek istediğimiz bu kanının akıtılmaması. Ne yapılacaksa dağdakiyle vali ile Başbakan ıyle herkes elini taşın altına koyacaktır. İç savaş diyorlar ama bu Müslümanların kardeşin kardeşi öldürmesidir. Ne askerimiz ölsün ne de diğer Müslümanlar ölsün. Bu kadar Müslümanın kanı ucuz değil. Birbirimiza saygı duyalım" diye konuştu.
Taziyelerin kabul edildiği şehit evine Türk Bayrağı'nın asılmaması dikkat çekti.


BİZE ULAŞIN