The İmam konuştu

Türkiye'nin 4 dilli ve iPad'li imamı Selman Okumuş, 'zimmet ve gayrimeşru ilişki' iddiasıyla açığa alındı. Suçlamalar karşısında sessizliğini bozdu!

  • Gündem
  • Pazartesi 30.07.2012 09:36
Tam 4 dil bilen iPad'li imam Selman Okumuş (35), çıtayı yükseltti. "usulsüzlük" ve "gayrimeşru ilişki" iddiaları nedeniyle açığa alınan "The İmam", TAKVİM'e konuştu ve "Hepsi iftira" dedi. Selman Okumuş, "ezberbozan imam" olarak tarihe geçti. Saçına jöle süren, 4 dil bilen, mimbere iPad ile çıkan Kılıç Ali Paşa Camii İmamı Selman Okumuş, "The İmam" olarak anılmaya başladı. Türkiye'nin en popüler imamı olan Selman Hoca hakkında, "cami paralarını zimmetine geçirmek" ve "gayrimeşru ilişki" iddiaları ortaya atıldı.

'PARAYA İHTİYACIM YOK'
"The İmam" açığa alındı, Okumuş'un yerine de başka bir imam görevlendirildi. Selman Okumuş ise "Bu iftiralardan kurtulacağım" diyerek hakkında söylenenlere tek tek cevap verdi. Selman Hoca, "İftira atıyorlar. Paraya ihtiyacım yok. Camide Cuma günleri toplanan paralar, zabıt tutularak müftülüğe teslim ediliyor" dedi. Okumuş, "Gayrimeşru ilişki" iddiasına ise "Ben sözlüyüm. Yakında evleneceğim. Müfettişlerin hakkımda olumsuz bir şey yazdıkları yok" yanıtını verdi ve ekledi: "Daha önce hakkımda 5 kez soruşturma açıldı. Hepsinden aklandım. Şimdi de aklanacağım ve görevime devam edeceğim. Yüzümde ve hareketlerinde suçlu paniği ya da mimiği var mı?"

İLAVE KAT DAVASI
İki kez ezbere "Dünya Kur'an-ı Kerim okuma şampiyonu" olan ve Cuma günleri iPad ile turistlere İngilizce vaaz veren Selman Okumuş'un adı, daha önce de farklı iddialarla anılmıştı. Okumuş hakkında, "cami lojmanınn üzerine ilave kat çıkıp imar kirliliğine neden olmak"tan dava açılmıştı. Selman Okumuş ise suçlamayı kabul etmemişti.

MEVLÜT YÜKSEL TAKVİM
BİZE ULAŞIN