BDP'lileri konuştular

BDP ve HAS partinin katılmadığı partiler arası bayramlaşmada AK Partili Kapusuz üstü kapalı BDP'li milletvekillerine mesaj vererek "Bu tahammülün gereği neyse bu devlet onu yerine getirecektir" dedi

BDP'li milletvekillerinin terör örgütü mensuplarıyla verdiği poz ve terör olaylarındaki artış partiler arası bayramlaşmada ana gündem maddesi oldu. BDP ve AK Parti ile bütünleşme sürecindeki HAS Parti'nin dışındaki tüm partilerin heyetleri bayramın ikinci gününde diğer partilerin genel merkezlerine giderek muhataplarıyla bayramlaştı.

ERMENİ KOMİTACILAR

AK Parti'de, siyasi partilerin bayramlaşma heyetlerini, Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz başkanlığındaki heyet kabul etti. AK Parti'ye ilk gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı'nın başkanlığındaki CHP heyeti oldu. CHP heyetinin ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan'ın başkanlığını yaptığı MHP heyeti geldi. MHP'nin ardından ise sırasıyla Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler ziyarette bulundu. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı terör belasının yüz yıllık bir senaryonun uzantısı olduğunu, bu belanın bayramın da tadını kaçırdığını ifade eden Şenliler, BDP'nin PKK'lılarla görüşmesinden basına yansıyan kareleri eleştirerek, "Bir kısım milletvekillerinin teröristlerle kucaklaşması bizde ve milletimizde büyük bir infial yaratmıştır. Sanki Osmanlı Meclis-i Mebusanı'ndaki Ermeni ve Rum milletvekillerinin dağdaki Ermeni komitacılarıyla işbirliği yapması gibi bir izlenim edindik" diye konuştu. Kabullerde yaptığı konuşmada bayramların ülkenin birliğinin ve bütünlüğünün simgesi olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, üstü kapalı olarak BDP'li milletvekillerinin görüntülerini hatırlatıp, "Bunların kıymetini de bilmeyenler de bulunabiliyor. Onlar da milletimizin hafızasına ve kaydına geçiyor. Bu millet bir çok şeye sabır gösteriyor ama milletimizi ve ülkemizi sıkıntıya sokmak isteyenlerin, bu sabrın gereğinin yerine getirileceğini bilmesi lazım" dedi.

TBMM SERZENİŞİ

AK Parti'den CHP'ye karşı ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zelkif Kazdal'ın başkanlığında gerçekleştirildi. AK Partili heyeti parti genel merkezinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın başkanlığındaki heyet ağırladı. İki parti görüşmenin başında karşılıklı jest yaptı. Oran, Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar'ın öldürülen kardeşi için başsağlığı diledi. Kazdal da CHP'li Hüseyin Aygün'ün kaçırılması nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan arasındaki bayramlaşmada CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırması gündemdeydi. Oran MHP'nin tavrı için "Benim için sürpriz oldu" derken, Ayhan "Parlamento açıldığında bu işleri tekrar görüşürüz" dedi.

BAYAT SENARYO
AK Parti'de partililerle yapılan bayramlaşmada Salih Kapusuz, BDP milletvekillerine, "Siz hak, hukuk diyeceksiniz; terör örgütüne kucak açacaksınız. Sözüm ona yolunuz kesilmiş olacak. Bu bayat senaryolar unutulmayacak" dedi.

BİZE ULAŞIN