Hain saldırıda ölenlerin kimlikleri belirlendi

Gaziantep'teki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 9 kişinin kimliği belirlendi.

Gaziantep'te terör örgütü PKK'nın Karşıyaka Polis Merkezi yakınında bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda hayatını kaybeden 9 kişinin kimlikleri belirlendi. Saldırıda hayatını kaybedenler:

Onur Fikret Aker (21) 1991 doğumlu, Şırnak'ta asker, bayram iznine gelmişti. Gaziantep'in Islahiye ilçesi nüfusuna kayıtlı.

Duygu Aker (21) 1991 doğumlu Gaziantep nüfusuna kayıtlı

Almina Melisa Aker 1 yaşında 2011 Gaziantep doğumlu.

Süleyman Alkan 3 yaşında 2009 doğumlu Gaziantep Yığınlı Köyü'ne kayıtlı

Sevgi Gülperi İnanç 11 yaşında 2001 doğumlu, nüfusu Adana Seyhan ilçesine kayıtlı

Davut Adak (31) 1981 doğumlu İnfaz Koruma Memuru, nüfusu Diyarbakır Ergani ilçesi Dilektaşı Köyü'ne kayıtlı

Safi Canbaş (48) 1964 doğumlu İnfaz Koruma Memuru, Gaziantep Oğuzeli Doğanpınar Köyü nüfusuna kayıtlı.

İsmail Daler (30) 1982 doğumlu, İnfaz Koruma Memuru, Gaziantep Oğuzeli Doğanpınar Köyü'ne kayıtlı.GAZİANTEP'TEKİ SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 9'A ÇIKTI
Gaziantep'te terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükseldi.

Patlamada yaralanan ve kaldırıldığı Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Kenan Evren İlköğretim 7. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Sena Büyükkonut, yapılan müdahalelere rağmen sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a yükselirken, yaralıların tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

''ÇOCUĞUMUZ ŞEHİT OLDU"
Gaziantep'te polis merkezi yakınında meydana gelen patlamada yaralananların çoğu hastanede ayakta yapılan tedavilerinin ardından evlerine gönderildi. Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı uzman doktor Tamer Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamanın ardından hastaneye 35 yaralının geldiğini, bunların genelde hafif yaralı olduğunu söyledi.

Tuncer, ''Hastanemizde şu anda acil müşahede, ayakta 7 tane hastamız var. 2 tane yoğun bakımda hastamız var. Bu hastalardan birisinin durumu çok kritik. 2 tane de serviste var. Onun dışındakilerin hepsi tedavi edilerek gönderildi'' dedi.

Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne patlamadan sonra getirilen aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 15 yaralıdan 5'inin ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği, 2'sinin yoğun bakımda olduğu ve 8'inin yatarak tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde de 4 kişinin ayakta tedavi edildiği, 4 kişinin de tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
Bu arada, Karşıyaka Polis Merkezi yakınında meydana gelen patlamada ölen ve yaralananların yakınları acil servis önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Patlamada 3 yaşındaki çocuk öldü

Patlamada ölen bir çocuğun akrabası olduğu öğrenilen İsmail Solmaz, İbrahim Alkan'ın eşi Dilber ve iki çocuğuyla akraba ziyaretine giderken, patlama olduğunu ve yaralandıklarını belirterek, 3 yaşındaki Süleyman Alkan'ın olay yerinde öldüğünü bildirdi.

Dilber Alkan'ın da durumunun ağır olduğunu ve ameliyata alındığını belirten Solmaz, ''Diğer yaralıların durumu iyi, şu anda tedavileri sürüyor. Fakat bir çocuğumuz şehit oldu, cennete gidecek. Bayram günü, mübarek bir günde böyle bir kanlı eylem yapılmaz'' diye konuştu.

''Patlama gözümün önünde oldu''

Patlamanın meydana geldiği Karşıyaka'daki karakolun yanında bir internet kafede çalışan 19 yaşındaki Mehmet Derici de hastanede tedavisinin ardından taburcu edildi.

Patlama anını gördüğünü belirten Mehmet Derici, otobüs durağına yanaşan siyah, plakasız bir arabadan şüphelendiklerini ifade ederek, şunları anlattı:

''Patlama gözümün önünde oldu. Ben dışarda kapının önündeydim. Otobüs durağına siyah bir araba geldi. Bir iki tane otobüs geldi geçti, siyah araba yerinden kıpırdamadı. Hatta biz 'bayram üstü burada park edilir mi?' dedik. Gitmeyince, ustamla şüphelenmeye başladık. Öyle demeye kalmadı, bir tane kalabalık halk otobüsü geldi. Otobüsün kapısı açılır açılmaz patlama meydana geldi. Arka taraftakiler kaçtı, ön taraftakilerin hepsi öldü.''

BİZE ULAŞIN