Kızlarını adli tıptan gelinlikle aldılar

Gaziantep'te meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerden bazılarının naaşı adli tıptan alınmaya başlandı. Ölenlerin sayısı 9'a çıktığı saldırı sonrası Gaziantep'ten feryat sesleri yükseliyor. Kimileri ay yıldızlı bayrağa sarılarak yüreklerindeki acıyı hafifletmeye çalışırken kimileri teröre inat sağduyularından taviz vermemeye gayret gösteriyor.

Gaziantep'te Karşıyaka Polis Karakolu yakınlarında bomba yüklü bir araç infilak etti. Olay yerinde 8 kişi hayatını kaybetti. 67 kişi ise hastanelere kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Sena Büyükkonuk da yaşamını yitirdi. Büyükkonuk'un adli tıpta işlemleri devam ederken ailesi adli tıpın bahçesinde cenazenin çıkarılmasını bekledi. Bu sırada hayatını kaybeden 12 yaşındaki genç kızın annesi ve kardeşinin feryatları yürekleri dağladı.

Gelinlik ve ay yıldızlı bayrakla cenazelerini almaya gelen acılı aileyi yakınları teselli etti. Basın mensuplarının görüntü almasına müsaade etmeyen acılı aile, saat 11.30 civarında cenazelerini alarak defnetmek üzere adli tıptan ayrıldı. Bu arada şuana kadar 3 cenazenin defnedilmek üzere adli tıptan ayrıldığı kaydedildi.Acılı anne yürekleri dağladı: Kızım gelin oldu
Yaralı olarak hastaneye kaldırılan, ancak kurtarılamayan 13 yaşındaki Sena Büyükkonut'un ailesi Adli Tıp Kurumu önünde sinir krizleri geçirdi. Genç kızın yakınları sinir krizleri geçirirken, eline gelinlik alan anne Tülay Büyükkonut ise 'Kızım gelin oldu' diyerek gözyaşı döktü. Acılı anneyi yakınları sakinleştirmeye çalışırken, diğer kızı Büşra ise annesini 'Anne ağlama, kardeşim şehit oldu' diyerek teskin etmeye çalıştı. Patlama sonucu yanan halk otobüsünde olduğu öğrenilen Büyükkonut'un bayram dolayısıyla bir alışveriş merkezine gezmeye gittiği ve dönüş yolunda olduğu öğrenildi.SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sena Büyükkonuk'un cenaze törenine katıldı.

Gaziantep Valiliği'ndeki temaslarının ardından Asri Mezarlığa geçen heyet, Sena Büyükkonuk'un babası Vahit Büyükkonuk ve yakınlarıyla görüşerek başsağlığı diledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, camide kadınların bulunduğu bölüme giderek, Sena'nın yakınlarını teselli etmeye çalıştı.
Başbakan Yardımcısı Atalay, İçişleri Bakanı Şahin ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de İl Müftüsü Ahmet Bulut'un kıldırdığı cenaze namazında saf tuttu. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in cenaze namazı öncesinde duygulandığı görüldü.

Üzerinde gelinlik bulunan kızının tabutuna sarılarak ağlayan anne Tülay Büyükkonuk, boynundaki Türk bayrağını da tabutun üzerine bırakıp öptü. Bakan Fatma Şahin'in de teselli etmeye çalıştığı anne Tülay Büyükkonuk'la gözyaşı döktüğü görüldü.

Törene katılan bir grup da tekbir getirerek terör örgütü aleyhine bir süre slogan attı. Daha sonra cenaze aracına konulan Sena'nın cenazesi, Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

Cenaze törenine, Sena'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Erdal Ata, Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile çok sayıda vatandaş katıldı.


BİZE ULAŞIN