Teröre en güzel cevabı yine halk verdi!

Gaziantep'teki patlamanın ardından Kızılay Kan Merkezi'ne giden yüzlerce vatandaş, kan bağışında bulundu.

Salı 21.08.2012 00:00
Son Güncelleme: Salı 21.08.2012 09:02
ABONE OL
Karşıyaka Polis Merkezi önündeki patlamanın ardından çok sayıda vatandaş, Alleben Mahallesi'ndeki Kızılay Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi'ne geldi.

Burada yapılan işlemlerin sonrasında aralarında kadınların da olduğu çok sayıda vatandaş sırayla kan bağışında bulundu.

Kan bağışında bulunmak için bekleyenlerden Nuri Doğan, ''Kardeşimle Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinden kan vermek için geldik. Gaziantep'in Kurtuluş Savaşı'nda olmuştu ya, 'vurun 'Antepliler vurun, bugün namus günüdür' kan verirken de diyoruz, 'verin Antepliler verin, bugün namus günüdür.' İnşallah bitecek bu PKK laneti bu da son olur'' diye konuştu.

Kızılay Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Gökhan Özboz, patlamanın ardından 30 dakika sonra ellerindeki kan stoklarıyla tüm ihtiyaçları karşıladıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ancak kritik stok seviyemiz devam ediyor. Vatandaşlarımıza da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kızılay olarak biz ve bize bağlı kan merkezleri 24 saat açık. Bugünlerde vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Ancak şunu belirtmek isterim ki özellikle stok konusunda, yeterli miktarda kanımız olduğu için bu hususta bundan sonraki ihtiyaç duyulacak şeyler konusunda da bu stoklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.''
Bu arada, patlamayı protesto etmek için araçlarıyla konvoy oluşturup, Türk bayrağı açarak gezen vatandaşlar, kan merkezi önünde yolu kapatıp bir süre terör örgütü aleyhine slogan attı.

Kan bağışında bulunmak için bekleyen vatandaşlar da gruba alkışlarla destek verdi.