Zırhlı araca patlayıcı tuzağı: 2 şehit

Hakkâri-Van karayolunda zırhlı araca saldırı düzenlendi. ZAP Deresi'ne düşen araçtaki 2 uzman çavuş şehit oldu

Hakkari-Van karayolunda devriye görevi yapan askeri zırhlı aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı. Bölgede 15 teröristin öldürüldüğü belirtildi. 3 gün önce Hakkari'de mayın patlaması sonucu ağır yaralanan astsubay çavuş Mutlu Yıldırım da GATA'da şehit oldu. Hakkâri-Van karayolunun 20. kilometresinde dün saat 07.00 sıralarında Kırıkdağ köyü yolunda devriye görevi yapan zırhlı aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilmiş patlayıcı infilak ettirildi. Patlamanın etkisiyle askeri zırhlı araç Zap Deresi'ne uçtu. Araçta bulunan uzman çavuşlar Yusuf Seylan ve Mehmet Can şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı. Şehit Yusuf Seylan'ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi. Kıbrıs Gazisi oyah Şehit Can'ın babası Zeki Can ise 'Vatan sağolsun, ama bu genç yaşta gitmesine de yürek dayanmıyor" dedi.

15 PKK'lI ÖLDÜRÜLDÜ

Olayın ardından Hakkâri-Van karayolu trafiğe kapatıldı. Bölgeye zırhlı araçlarla Jandarma Özel Harekât birlikleri sevk edildi. Kobra helikopterleri bölgeyi bombaladı. Diyarbakır-Muş-Bingöl arasındaki Şenyayla bölgesi ile Hakkâri'nin Şemdinli ve Yüksekova ilçe kırsalında yoğunlaştırılan operasyonlarda ise zaman zaman sıcak temas yaşanıyor. Dün Dağlıca bölgesinde Kamışlı köyü kırsalında kalabalık bir PKK'lı grup tespit edildi. Başlatılanlarda operasyonda 15 PKK'lının öldürüldüğünü belirtti. Tepelere kurulan ve helikopterlere karşı kullanılan 4 Doçka mevzisinin de imha edildiği bildirildi.

'TAYİNİN CENNETE ÇIKTI'
GATA'da şehit olan Astsubay Çavuş Mutlu Yıldırım'ın Eskişehir'deki baba ocağına ise ateş düştü. Yıldırım'ın bugün Eskişehir'de Kanlıpınar Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi. Şehit Yıldırım'ın babasının da havacı başçavuş olduğu öğrenildi. Şehidin arkadaşları sosyal paylaşım sitelerine "Taşinin cennete çıktı kardeşim" diyerek taziye bildirdi.

BİZE ULAŞIN