Uludere şehitleri toprağa verildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan 9 asker, memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

Jandarma Uzman Çavuş Aziz Orman, memleketi Kırşehir'de toprağa verildi

Şehidin cenazesi Tuzköy Havaalanından alınarak cenaze aracıyla Yelek beldesindeki baba ocağına getirildi. Törene Vali Özdemir Çakacak başta olmak üzere, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Namık Boran, Kırıkkale Depo ve Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selçuk Bayraktar, Kırşehir Alay Komutanı Albay Türker Yılmaz, Milletvekili Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve çok sayıda askeri erkan katıldı.
Cenaze, askerler tarafından Yeşil Yelek Camii'ne getirildi. Şehidin özgeçmişinin okunduğu sırada, eşi Şenay, annesi Dönüş, babası Hacı Orman ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilen Şehit Uzman Çavuş Aziz Orman için saygı atışı yapıldı.

Vali Çakacak, şehidin bayrağını ve künyesini babası Hacı Orman'a teslim etti. Cenaze töreni sırasında şehidin ablası fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Kalabalık grup terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Uzman çavuş Erbaş Gökhan Dokur eşinin memleketi İskenderun'da alkışlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan ve aslen Uşaklı olan uzman çavuş Gökhan Dokur'un,
cenazesi eşi Hülya Dokur'un isteği üzerine İskenderun'a getirildi.

Şehit için Kaptan Mehmetpaşa Camisi'nde öğle namazını müteakip tören düzenlendi. Törene, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, 39. Makanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar ve Hacı Bayram Türkoğlu askeri ve mülki erkan şehit yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

Şehit babası Fahri Dokur güçlükle ayakta durduğu oğlunun cenazesinde basın mensuplarının sorduğu sorulara 'Vatan sağolsun' diyerek cevap verdi.

5 GÜN SONRA YILLIK İZNE GELECEKTİ
5 gün sonra yıllık izne geleceği öğrenilen şehidin 8 aylık oğlu Poyraz bebek ise olanlardan habersiz yakınlarının kucağında sürekli ağlıyordu. Kadın astsubayın bir an olsun yalnız bırakmadığı şehit eşi Hülya Dokur ise ayakta güçlükle durabildi. Eşinin 5 gün sonra yıllık izin için İskenderun'a gelmeden tabutunun geldiğini söyleyen şehit eşi, "İzne gelecekti cenazesi geldi, yuvam yıkıldı paramparça oldum ben' diyerek gözyaşı döktü.

Şehit uzman çavuş Gökhan Dokur'un cenaze namazını İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu kıldırdı. Cenaze namazının ardından top arabasına konan şehidin naaşı yüz metre ilerideki ambulansa götürüldü. Askeri tören sırasında şehidin naaşını saygı ile karşılayan İskenderunlular şehidi alkışlar ve tekbirlerle uğurladılar.

Şehit uzman çavuş Gökhan Dokur İskenderun şehitliğinde dualarla toprağa verildi.

Jandarma Uzman Onbaşı Atakan Çiller, memleketi Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde toprağa verildi

Şehit Atakan Çiller'in cenazesi Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan alınarak, ilk önce Düziçi ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Kanal Sokak'taki baba evine getirildi. Daha sonra İrfanlı Camisi'ne getirilen şehidin cenazesi, burada kılınan namazının ardından Alibozlu Köyü mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze töreninde şehidin babası Ejder, annesi Eşe gözyaşlarına boğuldu. Cenaze törenine katılan MHP Milletvekili H.Hüseyin Türkoğlu, şehidin ağabeyi İlhan'ı kucaklayarak başsağlığı diledi. Yine törene katılan 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Serdar Gülbaş ile Vali Celalettin Cerrah ise baba Ejder Çiller'e başsağlığı diledi.

Cenaze törenine ayrıca Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ersin Kaya, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, askeri ve sivil erkan ile şehidin yakınları ve çok sayıda Düziçili katıldı.

Uzman Çavuş Selahattin Recep Güç, memleketi Hatay'da toprağa verildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Selahattin Recep Güç, Reyhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Diyarbakır'dan askeri uçakla Hatay Havaalanı'na getirilen Güç'ün cenazesi, buradan, Reyhanlı'daki baba evine götürüldü.

Yakınlarından helallik alınmasının ardından şehit Güç'ün Türk bayrağına sarılı tabutu, Çifte Minareli Mehmet Ekmen Camisi'ne getirildi.
Buradaki törene katılan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, baba Yusuf Güç'e başsağlığı dileğinde bulundu.

Şehit Güç'ün 2 ay önce evlendiği eşi Melisa Güç törende ''Doyamadım sana'' diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şehidin annesi Jale Güç, tören alanındaki askerlerin yüzünü okşayarak, ''Allah'ım sizi korusun, esirgesin. Siz de benim evladımsınız'' diye ağladı.
Kardeşi Mustafa Güç'ün iki yıl önce elektrik akımına kapılması sonucu hayatını kaybettiğini belirten şehidin ablası Fatma, ''Selahattin'im de gitti. Ben buna nasıl dayanacağım'' dedi.

Şehit Uzman Çavuş Güç'ün cenazesi, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun öğle namazını müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından Bayır Şehitliği'nde toprağa verildi.

Törene, Güç'ün ailesi, yakınları ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar katıldı.
Törene katılan Reyhanlılılar, cenazenin şehitliğe götürülüşü sırasında terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Dün, Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 9 asker ve 1 köy korucusu şehit olmuş, 4 asker de yaralanmıştı.BİZE ULAŞIN