Kazazedelere ilk müdahale bakandan

Afyonkarahisar'daki bazı tesislerin temelini atmak için Şuhut ilçesinden Başmakçı ilçesine geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yolda karşılaştığı trafik kazası geçirenler için konvoyundaki ambulansı tahsis ederek hastaneye kaldırılmasını sağladı.

Eroğlu, Başmakçı ilçesindeki temel atma töreni için Şuhut'tan Başmakçı'ya giderken, Mustafa Aslan'ın kullandığı 35 PNR 06 plakalı otomobilin Şuhut-Dinar karayolu Çölovası mevkisinde yol kenarında kaza yaptığını fark etti.

Eroğlu, otomobilde bulunan 2 erkek ve 3 bayanın yanına giderek görüştü ve durumları hakkında bilgi aldı. Eroğlu, daha sonra hafif yaralı olan ve Denizli Bozkurt Kadın Açık Cezaevi'nden izinli çıkan Hatice Erken'in hastaneye kaldırılması için konvoyundaki ambulansı tahsis ederek 112 Acil Servis ekibini görevlendirdi.

Ambulansla Şuhut Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Erken'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kazaya karışanların sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenen Eroğlu, Başmakçı ilçesindeki programa katılmak üzere yola çıktı.

BİZE ULAŞIN