Şehitler memleketlerinde toprağa verildi

'Onlar benim bebeğim, hepsi de ana kuzusu'
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Selahattin Recep Güç (27), memleketi Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde toprağa verildi. Şehidin 2 aylık eşi Melisa Güç, "Doyamadım sana Selahattin'im" diyerek sinir krizleri geçirdi. Şehidin annesi Jale Güç ise tören mangasındaki askerlerin yanaklarını okşayarak, "Onlar benim bebeğim. Hepsi de ana kuzusu yeter artık onlara kıymayın. Ne istiyorsunuz onlardan" sözleriyle yürekleri dağladı. Bazı askerlerin de gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Abla Fatma Güç şehidin kardeşi Mustafa Güç'ün de 2 yıl önce elektrik akımına kapılarak öldüğünü belirterek, "İki kardeşim de gitti. 'Beni annem doğurdu ama annem sensin' derdin. Beni bırakıp nereye gidiyorsun" diyerek gözyaşı döktü. Çifte Minareli Mehmet Ekmen Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Güç, Reyhanlı şehitliğinde toprağa verildi.

İki şehidin ardında iki yetim kaldı

Uzman Çavuş Gökhan Dokur ise eşi Hülya Dokur'un isteği üzerine Hatay'ın İskenderun ilçesinde defnedildi. Törende şehidin 8 aylık oğlu Poyraz dayısının kucağında babasının fotoğrafına uzun uzun baktı. Şehidin 5 gün sonra izne geleceği öğrenildi. Uzman Çavuş Altan Ceylan ise Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde toprağa verildi. Şehidin 9 aylık oğlu Kemal'i görenler gözyaşlarını tutamadı. Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

3 yıllık uzman onbaşıydı

Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Topal ve Jandarma uzman Onbaşı Atakan Çiller'in cenazeleri memeleketleri Osmaniye'de toprağa verildi. Cenaze törenine 5 bin kişi katıldı. 3 yıllık uzman onbaşı olan şehit daha sonra Alibozlu köyü mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Uzman Çavuş Ali Doğan ise memleketi Çorum'da toprağa verildi. Doğan'ın 2.5 yıllık eşi Gülbahar Doğan, ağıtlar yakarak şehidi son yolculuğuna uğurladı. Kaza yapan minibüsün sürücüsü köy korucusu Mehdi Tosun ise helikopterle getirildiği Gülyazı köyü'nde toprağa verildi.

Bayrak ve künyesi babasına teslim

Uzman Çavuş Aziz Orman için Kırşehir'in Kaman ilçesi Yelek beldesinde tören düzenlendi. Şehidin eşi Şenay, annesi Dönüş, babası Hacı Orman ve kardeşleri tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Askerlerin saygı atışının ardından Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, tabuta sarılı bayrak ve şehidin künyesini babasına verdi.

1 aydır Şırnak'taydı

Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Osman Çelik, Antalya'nın Finike ilçesi Yazır köyünde defnedildi. Cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Şehit Çelik'in 1 ay önce Şirnak'a gittiği ve eşi Havva Çelik'in 10 gün önce şehidi ziyaret ettiği öğrenildi. Çankırılı Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Ustaoğlu'nun cenazesi de Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

BİZE ULAŞIN