Sağlık Bakanı'ndan Cumhurbaşkanı açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kulağındaki rahatsızlıkla ilgili, ''Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu, kulağıyla ilgili mesele son derece iyiye gidiyor'' dedi.

Sağlık Bakanlığı çalışanlarının sigara kullanımıyla ilgili araştırma sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Akdağ, bir kişinin sağlık durumuyla ilgili açıklamaların, kişinin kendisi, sözcüsü ya da izin verdiği hekimleri tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

Ancak Gül'ün sağlık durumuyla ilgili konunun basına yansıdığını aktaran Akdağ, ''Cumhurbaşkanımızın sağlık durumu, kulağıyla ilgili mesele son derece iyiye gidiyor. Çok iyi bir ekip, kendisini Hacettepe'deki arkadaşlarla bir uzmanlar ekibi konsülte ediyor, birçok uzman birlikte takip ediyor. Allah'a şükür durumu iyi'' diye konuştu.

Akdağ, ''Bir ameliyatın söz konusu olup olmadığı'' sorusuna da ''Bildiğim kadarıyla yok ama bunu bana sormayın. Bu açıklamayı Cumhurbaşkanımızın hekimleri yapıyorlar zaten. Onlar hangi açıklamayı yapıyorsa, en iyi, en temel açıklama Sağlık Bakanının değil onların yaptığı açıklamadır'' yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN