30 Ağustos mesajları

'Birliğimize kimse zarar veremez'
Kulağındaki rahatsızlık nedeniyle hastanedeki tedavisi süren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk milletinin birlik ve beraberliğine asırlardır kimsenin zarar veremediğini, bundan sonra da buna yeltenenlerin hüsrana uğrayacağını belirtti. Gül mesajında şunları söyledi: "Bin yıldır hoşgörüyü, saygıyı, sevgiyi, birlikte barış içinde yaşama kültürünü en iyi biçimde gösteren bir milletiz. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır. Büyük hamleler gerçekleştiren Türkiye geleceğe umutla bakmakta ve güvenle yoluna devam etmektedir."

'Her tür tehdidin üstesinden geliriz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetini demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye'nin, bugün bölgesinin üstün bir gücü ve istikrar unsuru olarak, bölgesel ve küresel barışa değerli katkılar sağladığını belirterek, "İnanıyorum ki, Türkiye, milletiyle bölünmez bir bütün olarak, bugün kardeşliğimize kasteden terör ve benzeri tüm tehditlerin üstesinden gelecek, çok daha parlak, çok daha aydınlık bir geleceğe kavuşacaktır" dedi. Erdoğan mesajında "Bugün, bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır" vurgusu yaptı.

'Taşeron terör örgütü hedefine ulaşamaz'

Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin, bugün önemli sorunlar yaşanan bölgesinde, huzur ve istikrarın güvencesi, barış ve kalkınmanın teminatı olduğunu belirtti. Çiçek, şöyle dedi: "Bölgemizde huzur ve istikrarın hakim olmasını, temel hak ve özgürlüklerin +güvence altına alınmasını ve akan kanın bir an evvel durmasını istiyoruz. Türkiye + +'nin önemli atılımlar gerçekleştirdiği bir dönemde, önümüze engel olarak çıkarılmaya çalışılan taşeron terör örgütü bu hedefine ulaşamayacak, Türkiye siyasal ve ekonomik istikrarını sürdürerek, lider ülke olma potansiyelini devam ettirecektir."

'Aynı mücadeleyi verme azmindeyiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin birlik ve beraberliği geçmişte olduğu gibi bugünde bozmak isteyen bazı güçler olduğunu belirterek "Ancak, bu güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz" dedi.

'Bayram kutlaması tahrip edildi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos'un canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini gösterdiğini belirterek, şöyle dedi: "Unutulmamalıdır ki 30 Ağustos Zaferi, Türk ordusunun eseri olarak hepimizin haklı gururudur. 23 Nisan TBMM'nin hükmü şahsıyla veya 29 Ekim Cumhurbaşkanlığı makamıyla nasıl iç içe geçmişse, 30 Ağustos Genelkurmay Başkanlığıyla özdeşleşmiştir. Ne var ki bu durum sözde yeni düzenlemeyle tahrip edilmiştir."

BİZE ULAŞIN