Osmaniye'de trene bombalı saldırı!

Osmaniye'de yük treninin geçişi sırasında raylara döşenen bomba patladı. Patlamada can kaybı ve yaralanma olmazken, raylar ile bazı vagonlar zarar gördü.

Perşembe 30.08.2012 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.08.2012 13:47
ABONE OL
Edinilen bilgilere göre; Hatay'ın İskenderun ilçesinden Malatya'ya kömür taşıyan 63276 sefer sayılı yük treninin, Osmaniye'nin Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı beldesi ile Taşoluk tren istasyonu arasındaki bir tünelden çıkışında patlama meydana geldi. Rayların zarar gördüğü ve 2 vagonun devrildiği patlamada herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadı. Patlamanın terör örgütü tarafından raylara döşenen uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu meydana geldiği tahmin ediliyor. Olayın ardından güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.

Bu arada olayı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yapıldığı tören alınanda öğrenen Vali Celalettin Cerrah, yaptığı açıklamada, 'Aldığımız ilk bilgilere göre, yük treninin geçişi sırasında patlama meydana gelmiş. Olayda ölen yada yaralanan yok. Sadece tren raylarında ve 2 vagonda hasar oluşmuş. Jandarma ve polis özel harekat ekiplerimiz olay ile ilgili operasyonlara başladı' dedi. Patlamadan zarar gören rayların da onarımına başlandığını belirten Vali Cerrah, tren yolunun en kısa sürede tekrar trafiğe açılacağını da sözlerine ekledi.

OSMANİYE VALİSİ CERRAH AÇIKLAMA YAPTI

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, yük treninin geçişi sırasında meydana gelen patlamayla ilgili, ''Patlama sonucu 2 vagon yoldan çıkmış. Raylarda küçük çapta hasar var. Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor'' dedi.

Cerrah, İskenderun'dan Malatya'ya kömür götüren 63276 sefer sayılı yük trenin, Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı beldesi mevkisinden geçişi sırasında patlamayla ilgili, ''Yük treni geçerken patlayıcı bırakılmış. Olayda şu anda önemli bir şey gözükmüyor. Patlama sonucu 2 vagon yoldan çıkmış. Raylarda küçük çapta hasar var. Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor'' diye konuştu.

Vali Cerrah, şu anda kapalı olan tren yolunun 1-2 saat içerisinde açılacağına dikkati çekerek, ''Olayda can kaybı ve yaralı yok. Önemli bir olay değil. Jandarma ve polis ekiplerimiz konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor'' şeklinde konuştu.