Yol kesen teröristlere termal kameralı takip

Hakkâri şehir merkezinde eşkıya yol kesti. Gece görüş özelliğine sahip termal kameralar ile saniye saniye takip edilen teröristler kaçtıkları evlerde kıskıvrak yakalandı

Hakkâri'nin Keklikpınar Mahallesi'nde gece vakti ellerinde silahla yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lılar polisin termal kameralı takibi ile yakalandı. Hakkâri Merkez Keklikpınar Mahallesi'nde 4 gün önce silahlı 3 PKK'lı terörist mahalle girişinde bulunan yolu barikat kurarak kesti. Maskeli ve silahlı 3 kişilik terörist grup ilk olarak beyaz bir otomobili durdurdu. İçindekilere kimlik kontrolü yapan teröristler ardından gelen bir minibüsü ve pikabı daha durdurarak örgüt propagandası yaptı. Tam bu sırada bir subayın kullandığı pikap yol kesildiğini fark ederek geri dönmeye çalıştı. Teröristler bunun üzerine pikabı kurşun yağmuruna tuttu.

ÖZEL TİMİN ŞAFAK BASKINI
Olayı saniye saniye kaydeden MOBESE kameralarının yönlendirmesi ile polise ait termal kameralı ve zırhlı Kobra'lar olay yerine sevkedildi. Bunun üzerine teröristler kaçtı. Karanlıktan faydalandıklarını zanneden teröristlerin hesap etmediği Kobra araçlar üzerinde bulunan gece görüş sistemli termal kamera ve yine gece görüş sistemli MOBESE kameralarıydı. Polis, termal kameralar ve MOBESE ile teröristleri kaçtıkları eve kadar saniye saniye takip etti. Özel tim, teröristlerin kaçtıkları eve şafak baskını yaptı. Olaya karışan 3 kişi yol kesme eyleminde kullandıkları 2 tabancayla birlikte yakalandı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevkedilen 3 PKK'lı tutuklandı.

BİZE ULAŞIN