Mısır'da saldırı : 22 ölü

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda meydana gelen olaylarda ilk belirlemelere göre 22 kişinin öldüğü, 39 kişinin de yaralandığı bildirildi.
AA muhabirinin Mısır güvenlik güçlerinden edindiği bilgiye göre, Sina'nın merkezinde askeri aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 20 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi de yaralandı.

Hastane yetkililerinin verdiği bilgiye göre, El-Ariş Merkez Hastanesi'ne getirilen 11 yaralının tedavisine devam ediliyor, diğer yaralılar ise bölgedeki diğer hastanelere kaldırıldı.

Öte yandan silahlı kişilerin el-Ariş kentinde devriye gezen polis aracına ateş açması sonucu çıkan çatışmada, silahlı saldırganlardan biri ve bir polis hayatını kaybetti.

Diğer bir olayda ise motosikletli ve silahlı kişilerce Sina'nın batısında yer alan Baluza'daki güvenlik noktasına ateş açıldı, olayda can kaybı yaşanmadı. Bu son saldırının, yakıt kaçakçılarının Sina'da arttırılan güvenlik önlemlerine karşı gerçekleştirilmiş olduğu iddia ediliyor.
Mısır güvenlik güçleri geçtiğimiz hafta Sina Yarımadası'nda yolsuzlukla mücadeleyi geliştirmek için güvenlik önlemlerini arttırmıştı.
BİZE ULAŞIN