Westerwelle: Sınırdaki durum vahim

Türkiye-Suriye sınırındaki gelişmelerden büyük endişe duyduğunu belirten Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle, "Suriye-Türkiye sınırındaki durum maalesef çok ciddi" dedi

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Türkiye-Suriye sınırındaki durumun çok ciddi olduğuna inandığını söyledi. Westerwelle, "Bild am Sonntag" gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye-Suriye sınırındaki gelişmelerden büyük endişe duyduğunu belirterek, "Suriye-Türkiye sınırındaki durum maalesef çok ciddi" dedi. Gazetenin Ortadoğu uzmanı Lord George Weidenfeld ise, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın durumun daha da gerginleşmesini istemediğini savunarak, "Her halükarda hayatta kalmaya çalışıyor, bu durumda ikinci bir cephe açmak istemeyecektir. Çünkü bu sonunu hızlandırır" şeklinde görüş belirtti.

ABD DE KAYGILI

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta da Peru'ya yaptığı ziyarette Suriye ile Türkiye arasında karşılıklı ateşin devam etmesinin, Suriye ihtilafının tırmanarak komşu ülkelere yayılması kaygısı yarattığını söyledi.

Velayeti'den uyarı
"İslami Uyanış Dünya Asamblesi" Genel Sekreteri ve İran dini lideri Ali Hameney'in kıdemli danışmanı Ali Ekber Velayeti, Türkiye ile Suriye arasında yaşanan gerginlikler tırmanmayı sürdürürse Türkiye ve Suriye'nin zarar göreceğini söyledi. (ANKA)

BİZE ULAŞIN