Emniyet Müdürü'ne cevap verdi

Başbakan Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in öldürülen PKK'lılarla ilgili sözlerini yorumladı.

Başbakan Erdoğan "Evlatlarımızı katleden ve bu yolda mücadele ederken ölen terörist için ağlamadık, ağlamayız." dedi. Başbakan Erdoğan, Güven'in sözlerine karşılık "Siyaseti bırakın siyasetçiler yapsın" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklaması


Bölücü terör örgütü yine hüsrana uğradı. Elinde silah olan, can alan hiç kimseye en küçük müsamahamız yoktur. Terörü mazur göstermek isteyen hiçbir anlayışa müsamaha göstermedik. Evlatlarımızı katleden ve bu yolda mücadele ederken ölen terörist için ağlamadık, ağlamayız. Birilerini memnun etmek için bazı sözleri edemeyiz. Siyaseti bırakın siyasetçiler yapsın. Bu mücadele bütün ölenlerimiz ağlama sebebimizdir. İnkar politikalarını ortadan kaldırdık. Kürt ifadesini ağzımıza alan ilk iktidar biz olduk. Anaların gözyaşı dinsin diyoruz, anaların gözyaşına başka gözyaşı eklemey gerek yoktur. Ölüm makinelere karşı devletin kahhar yüzünü göstermekten çekinmedik. Bütün adımları atıyoruz. Erdoğan'dan milliyetçi söyelem yazacaklar, evet, bu milliyetçi söylemse milliyetçiyim.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz demiştim. Ama eline silah alıp çoluk çocuk demeden insan katleden canavarlaşmış bir teröristi de entegre edemiyorsanız devlet değilsiniz. Ben bu iki cümle arasında gidip geliyorum" demişti.

BİZE ULAŞIN