Orgeneral Necdet Özel Akçakale'de

Sınır bölgelerinde incelemelerini sürdüren Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, bugün sabah erken saatlerde Akçakale' ye gitti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, beş kişinin ölümüne yol açan top mermisinin düştüğü evi dışardan inceledi ve taziye ziyaretinde bulundu.

Özel, o sırada sınır hattında toplanan ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Elini yumruk yapıp havaya kaldıran Özel, "Biz buradayız dimdik ayaktayız" dedi.

Özel ayrıca "Suriye devam ederse daha şiddetli karşılık veririz" diye konuştu.

GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL, AKÇAKALE'DE


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Suriye tarafından ateşlenen top mermisinin isabet ettiği evde eşi ve 3 çocuğunu kaybeden Ömer Timuçin'e taziye ziyaretinde bulundu.

Sabah saatlerinde helikopterle Akçakale'ye gelen Özel, eski sınır kapısının bulunduğu alanda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Buradan dönerken vatandaşlarla sohbet eden Özel, yolda karşılaştığı bazı vatandaşların ''Ne mutlu Türküm diyene'', ''En büyük asker, bizim asker'' şeklindeki tezahüratlarına onları alkışlayarak karşılık verdi.

Top mermisinin isabet ettiği evi de inceleyen Özel ve beraberindekiler, daha sonra evine top mermisinin isabeti sonucu eşi ve 3 çocuğunu kaybeden Timuçin'e Bolatlar köyünde taziye ziyaretinde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Özel ve beraberindeki komutanlarla taziye çadırında acılı aileye başsağlığı diledi. Okunan Kur'an- Kerim'i dinleyen Özel, Ömer Timuçin'le de bir süre sohbet etti.

Acılı baba Ömer Timuçin, burada yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla araması ve Orgeneral Necdet Özel'in taziye ziyaretine gelmesinin ''acısını sıfıra indirdiğini'' dile getirdi.

Daha sonra Özel ve beraberindekiler İlçe Jandarma Komutanlığı'na geçerek buradan helikopterle ilçeden ayrıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e, ilçedeki ziyaretlerinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi de eşlik etti.

''Devam ederlerse daha şiddetlisini yapacağız''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Akçakale'de Timuçin ailesine taziye ziyaretinde, Suriye'ye anında karşılık verildiğini hatırlatarak, ''Devam ederlerse daha şiddetlisini yapacağız'' dedi.

Özel ve beraberindeki komutanlar, eşi ve 3 çocuğunu ziyaret eden acılı babaya gerçekleştirdiği taziye ziyaretinde Ömer Timuçin ile bir süre sohbet etti. Timuçin'in ''75 milyon acımı paylaştı'' sözleri üzerine de Özel, ''Bir vatandaşımızın acısı hepimizin acısıdır'' dedi.

Sohbette söz konusu saldırıya anında karşılık verildiğini hatırlatan Özel'in ''Devam ederlerse daha kötüsünü yapacağız, dimi... daha şiddetlisini yapacağız'' ifadelerini kullandığı duyuldu. Baba Timuçin de ''Belasını sürten, belasını bulur'' karşılığını verdi.

Ömer Timuçin, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, 75 milyonun acılarını paylaştığını belirterek, Genelkurmay Başkanı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BİZE ULAŞIN