Askeri helikopter düştü

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Abalı Karakolu'nda, kalkış sırasında elektrik tellerine takılarak kontrolünü kaybeden askeri helikopter, acil iniş yaptı. Olayda 1 asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Abalı Karakolu'nda kalkış sırasında kuyruğu elektrik tellerine takılan ve acil iniş yaparken gövdesi yere çarpan helikopterde, 3'ü mürettebat olan 14 kişi bulunduğunu belirtti.

Kazada 1 askerin şehit olduğunu, 1'i ağır olmak üzere 8 de yaralı bulunduğunu açıklayan Vali Mustafa Toprak, yaralıların helikopterle Diyarbakır'daki hastanelere taşındığını bildirdi.

Öte yandan helikopterle Diyarbakır'a taşınan yaralılardan 3'ü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, 5 yaralı da Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

TSK, 1 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞUNU AÇIKLADI


Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde elektrik tellerine takılarak düşen askeri helikopterde bulunan 1 askeri personelin şehit olduğunu, 7 personelin ise yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada bugün saat 11.45 sıralarında Diyarbakır'ın Lice ilçesi sınırları içinde bulunan geçici bir üs bölgesindeki askeri personeli değiştiren Jandarma Genel Komutanlığına ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterin, üs bölgesinden değiştirilen personeli alıp kalktıktan kısa bir süre sonra elektrik tellerine takılarak kaza-kırıma uğradığı bildirildi. Açıklamada, "Müessif helikopter kazasında bir personelimiz şehit olmuş, yedi personelimiz yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz" denildi.

ŞEHİDİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU


Lice ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan askerin uzman çavuş İlyas Genel olduğu öğrenildi.

Lice ilçesinde Abalı Karakolu'nda kalkış sırasında kuyruğu elektrik tellerine takılan ve acil iniş yaparken gövdesi yere çarpan helikopter kazasında şehit olan askerin uzman çavuş Genel (24) olduğu bildirildi.

Genel'in cenazesi yapılacak törenin ardından memleketi Bursa'ya gönderilecek.


BİZE ULAŞIN