Operasyon anı kamerada

El Kaide ile ilişkili olduğu ve bir banka soyma hazırlığında olan bir suç örgütüne yönelik Esenler’de operasyon düzenledi. Operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken olayla ilgili, 4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dini istismar eden terör örgütü El-Kaide ile ilişkili olduğu belirlenen bir suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. 9 Ekim 2012 tarihinde Esenler'de düzenlenen operasyonda zanların bir banka soygunu hazırlığı içersinde oldukları ortaya çıktı. Zanlıların banka soymak için bir araç çaldığı, çalma esnasında şoförün direnmesi üzerine 3 el ateş edilerek şoförü yaraladıkları ifade edildi. 4 kişilik suç örgütünün çaldıkları aracın plakasını değiştirerek banka soyma hazırlığı içersindenken polis Esenler'de operasyon düzenledi. Özel Harekat timlerinin de katıldığı operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

İŞTE O ANLAR...Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada dini istismar eden bir terör örgütü ile bağlantılı ve eylem hazırlığı içersinde olan 4 kişilik suç örgütünün Esenler'de 7 Ekim 2012 tarihinde Minibüs tipi bir aracın silah zoruyla gasp edilmesi ve bir kişinin silahla yaralanması eylemini gerçekleştirdikleri, gasp edilen araç ile bir banka soygunu gerçekleştirecekleri hazırlığı içersinde oldukları belirtildi.

Operasyonda şüphelilere ait olduğu belirlenen ev ve iş yeri adreslerinde yapılan aramalarda 4 kilo 500 gram patlayıcı madde yapımında kullanılan potasyum klorat, 250 gram TATP patlayıcı madde, 2 litre patlayıcı madde yapımında kullanılan hidrojen peroksit, 3 litre benzin, 1 AK-47 kaleşnikof, 1 VZOR marka tabanca, 1 PA-63 ibareli tabanca ele geçirildi. Ayrıca kaleşnikof otomatik silaha ait 100 fişek, tabancalara ait 83 fişek, 1 kar maskesi, 2 sahte kimlik, 1 sahte pasaport, gasp mağduru kişilere ait kimlik belgeleri, kısmen yanmış çeşitli bankalara ait kartlar ele geçirildiği ifade edildi. Öte yandan zanlıların sahte pasaportlarla yurt dışına giriş çıkış yaptıkları da öğrenildi.

Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN