Has Parti tabelasını indirdi

Eski Has Parti Adıyaman Teşkilatı toplu olarak AK Parti'ye katıldı.

HAS Parti'nin Adıyaman'da ki il, merkez ilçe, ilçe ve belde teşkilatları bir araya gelerek AK Parti'ye katılım yaptı. HAS Parti tabelası geniş bir katılım ile indirildi. HAS Parti'nin tabelasının indirilmesinin ardından, HAS Partililer kalabalık grup halinde AK Parti'ye gitti.

Tabela indirilirken konuşan eski HAS Parti Merkez İlçe Başkanı Mahmut Karaman, Adıyaman'daki tüm teşkilatlarıyla AK Parti'yle bütünleştiklerini ve bundan sonra AK Parti'nin çatısı altında siyaset yapacaklarını söyledi.

Eski HAS Parti İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış ise, insanların, devletin, siyasi partilerin hayatında önemli dönemeçlerin olduğunu belirterek, 'Ülkemizde tarihi bir süreçten geçiyoruz. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu süreç, gelinin şartlar ile HAS Parti, AK Partiyle bütünleşmek üzere kendisini fesh etti. AK Parti İl Başkanlığı Danışma Meclisinde, bütün teşkilatlarımızla birlikte AK Partiyle birleşiyoruz. Her son yeni bir başlangıçtır. Orada kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Temennimiz bütün ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Ülkemizin daha demokratik, daha müreffeh olabilmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz. İnşallah hayırlı uğurlu olur' dedi.

TOPLU HALDE AK PARTİYE KATILDILAR
HAS Partilileri AK Parti'de, Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Dr. Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Başkanı Av. Halil İbrahim Fırat, parti teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.

İl Danışma Meclisinin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Halil Fırat, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana milletin bütün beklentilerini karşılamak ve millete hizmet etmek için kurulduğunu ve HAS Parti'nin kendilere güç katacağını söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, milletimizin özlediği iktidar ve lider, özlenen hizmetleri yerine getirmenin kutlu yolunda olduğunu, HAS Parti'nin birleşmesinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, tarihi günlerden birinin yaşandığını, bu Türkiye heyecanına heyecan katan HAS Partililere 'hoş geldiniz' diye konuştu.

Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkenin büyümesi için verdiği mücadeleden bahsederek, AK Parti-HAS Parti birleşmesinin güç birliği olduğunu kaydetti.

Milletvekili Mehmet Metiner ise, eski HAS Partililere hitap ederek, 'Siz kendi evinize geldiniz. Siz burada misafir değilsiniz siz ev sahibisiniz. Sizden önce bu partide bulunan kardeşlerimiz sizleri baş tacı edecektir' dedi.

Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise, böyle anlamlı bir günde duygulanmamanın mümkün olmadığını belirterek, AK Parti'nin halkın partisi olduklarını ve insan merkezli bir parti olduklarını kaydetti.

Hükümetin yaptığı hizmetlerden bahseden Ahmet Aydın, 'Halkla aramıza kimse girmedi. Biz asla ve asla halktan geldiğimizi unutmadık. Siyaseti sırf mevki makam için yapmadık.

'Bende varım' diye bilen bu çatı altında yer alması gerekir. Bu bir hizmet kervanıdır. Hizmet yolculuğudur. HAS Partili kardeşlerimizle zaten gönül birlikteliğiz vardı. Çok değerli kardeşlerimizin burada olması bizleri çok sevindirdi. Burada milletin daha çok iş yapması adına bu birliktelik hayırlı olacaktır diye düşünüyorum' dedi.

Yapılan konuşmaların ardından eski HAS Partililere AK Partililer rozet taktı.

BİZE ULAŞIN